تورهای محلی استانبول، بهترین راه برای گشت و گذار در شهر

شنبه 25 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

 یکی از عمده مشکلاتی که در سفر به شهرهای تاریخی با آن مواجه می شویم کمبود وقت است. از طرف دیگر سفر با تورهای مسافرتی هم مسائل خاص خود را دارد و نمی توان آن طور که باید و شاید بنا بر تمایل و سلیقه ی شخصی سفری باب میل را تجربه کرد. تورهای استانبول در این میان سعی می کنند طوری برنامه ی سفر را تنظیم کنند که بازدید از تمام جاذبه ها و دیدنی های این شهر خارق العاده برای تک تک مسافرین فراهم شود. اما اگر از آن دسته گردشگران هستید که به صورت شخصی به استانبول سفر می کنید چند نکته را مد نظر قرار دهید. تنها به آثار باستانی تاریخی و توریستی شهر اکتفا نکنید. شما به راحتی می توانید با استفاده از تورهای یک روزه اطراف استانبول را بگردید. از طریق همین تورهای یک روزه سفری با قایق را تجربه کنید و از جذابیت های پنهان این شهر جادویی لذت ببرید

تورهای محلی استانبول

اغلب تورهای یک روزه که گردشگران خارجی با آن سرُکار دارند با قیمتی بیش از 50 یورو به مسافرین ارائه می شوند. این در حالی است که همراه شدن با تورهای محلی تنها 4 یورو برای شما هزینه خواهد داشت. در این میان دسترسی به این تورهای 2 ساعته ی محلی بسیار آسان است. کافی است که در بندر به دنبال قایق های محلی که تابلوهای کوچک دارند بگردید. اما توصیه ی من به شما این است که هرگز تور های یک روزه ی Bosphrus Cruise را از دست ندهید. در این میان باید به این مساله هم توجه داشته باشید که تور دریایی Bosphrus  مختصر و ساده خواهد بود. یک قایق با صندلی های نه چندان راحت و راهنمای توری که تمام مدت ترکی صحبت می کند. اما جذابیت هایی که در طول سفر با آن مواجه خواهید شد تمام آن چیزی است که تورهای مسافرتی ایده آل انتظار دارید.

Yahli Hoses

پس از اینکه فاصله 31 کیلومتری بین دو بندر شرقی و غربی استانبول را با قایق طی کردید به ناحیه ی سلطنتی استانبول خواهید رسید. که ناحیه ی استراتژیک و دولتی عثمانی در قرن ها پیش بوده است. در این میان مجموعه عمارت های  Yali of Huseyin Pasha  از زیبا ترین و خوش ساخت ترین ساختمان های ناحیه به شمار می آیند که در سال 1699  ساخته شده اند و تحت مالکیت اشراف عثمانی قرار داشتند و در حال حاضر به عنوان یکی از گران قیمت ترین خانه های جهان به حساب می آیند . خانه های حاشیه ی بندر اکثرا چوبی هستند و در عهد باستان به عنوان عمارت های تابستانه ی سران دولت به شمار می آمده اند.

قصرها، قلعه ها و مساجد استانبول

در طول سفر در کانال به قلعه ی Topkapi  نیز می رسید که از اولین سکونت گاه های عثمانی بوده. در تور استانبول یک روزه ی خود می توانید از منطقه ی جدید شهر هم دیدن کنید و از جذابیت های توریستی که شاید کمتر معروف و قابل توجه گردشگران غیر حرفه ای باشند لذت ببرید . مساله ی جالب توجه در این سفر این است که می توانید با همراه شدن با تورهای تفریحی یک روزه در استانبول یه نوعی گذر زمان در این کشور از مناطق باستانی تاریخی به مناطق لوکس و مدرن شهر را مشاهده کنید و همین کنتراست به نظر جالب و هیجان انگیز می آید. شما حتی می توانید با استفاده از تورهای استانبول گردی که توسط بنگاه های گردشگری در شهر ارائه می شوند به خارج از شهر سفر کرده و تفریحی جالب و خوشایند را تجربه کنید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x