8 خیابان پر کنتراست و رنگی معروف در جهان

شنبه 25 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

عواملی که موجب جذب توریست به یک منطقه می شود متفاوت و متنوع است. این عوامل می توانند شامل جذابیت های طبیعی شهر باشد و یا آثار تاریخی باستانی که این روزها در معروف ترین نواحی گردشگری به چشم می خورند. گاهی اما به شهرها و روستاهایی بر میخوریم که بنا بر خلاقیت خاص مردم ناحیه جذاب و دیدنی شده اند. این جریان نه به طبیعت زیبا و نه به آثار باستانی، تاریخی این مناطق مرتبط است. بلکه رابطه ای مستقیم با ذوق و خلاقیت مردم در زیبا سازی شهرشان دارد. در زیر به 8 مورد از خیابان های خوش رنگ و پر کنتراست در دنیا اشاره خواهیم کرد.

1) منطقه ی El Caminito در بونس ایرس آرژانتین

این منطقه از شهر که محل سکونت مهاجرین است به خاطر خانه های رنگی و خوش طرح خود به شهرت رسیده. ازجهت دیگر نقاشی های دیواری معروف این ناحیه محبوبیت خاصی بین گردشگران و تورهای مسافرتی پیدا کرده است.

2) Old Town Colmar در فرانسه

این شهر بیشتر به شهرهای افسانه ای شباهت دارد و شبیه به ماکت های اسباب بازی است. خانه ها به سبک آلمانی بنا شده اند و پنجره های کوچک و خوش نقش متعدد به ساختمان ها جلوه ای زیبا داده. از جهت دیگر به کار گیری کنتراست متنوع رنگی در این خانه های چوبی موجب شده که شهر به عنوان یکی از خاص ترین جاذبه های طبیعی فرانسه هر روزه پذیرای حجم عظیمی از گردشگران باشد. در کنار تمام این زیبایی ها باید به کانال آبی که از وسط شهر می گذرد و به عنوان ونیز کوچک لقب گرفته نیز اشاره کرد.اگر قصد دارید از این شهر رویایی دیدن کنید کافی است با یکی از تورهای یک روزه‌ ی گردشگری محلی در منطقه همراه شوید و از جذابیت های بصری منطقه نهایت لذت را ببرید.

3) Nyhavn در کپنهاگ دانمارک

این منطقه ی ساحلی با بهره مندی به مجموعه ای از خانه های محلی رنگی به شهرت رسیده. ادغام زیبایی های دریا و کنتراست رنگی چشم گیر ساختمان ها جذابیتی خاص به منطقه داده است. از جهت دیگر هانس کریستین اندرسون نویسنده ی معروف هم در سال 1800 میلادی در یکی از ساختمان های این محله سکونت داشته.

4) Rainbow Row در کارولینای جنوبی

محله ی رنگین کمان در چارلستون کارولینای جنوبی از مناطقی است که با قدم زدن در آن می توانید سر شوق بیائید و با انرژی بیشتری از جذابیت های دیگر شهر دیدن کنید. این منطقه از نقاط پرتردد و پر بازدید تورهای مسافرتی و توریست های محلی است.

5) Chefchaouen در مراکش

این منطقه ی مسکونی کوهستانی گذشته از طبیعت زیبای خود به دلیل بافت شهری فوق العاده  که تلفیقی است از طراحی و معماری اسپانیایی و اسلامی به شهرت رسیده است. ساختمان های رنگی که با کنتراست آبی نقاشی شده اند به فضا جوی خاص داده اند . گذشته از این مراکش می تواند جزو بهترین نواحی برای تورهای نوروزی شما نیز محسوب شود.

6) Jellybean Row درکانادا

این منطقه ی مسکونی می تواند جزو تراز اول های این لیست باشد. کنتراست رنگی فوق العاده ی این منطقه توانسته به بهترین نحو به زیبا سازی خیابان کمک کند و این منطقه را از نظر توریستی به لیست دیدنی های شهر نیوفوندلند اضافه نماید.

7) Market Square در هلند

این منطقه سراسر رنگ با ساختمان های اصیل و کلاسیک که از قرن 13 به جای مانده اند یکی از جذابیت های محبوب توریستی شهر Warsaw به شمار می آید.بنابراین اگر به هلند سفر کردید بازدید از این میدان جذاب و تاریخی را از دست ندهید.

8) Ba Kaap,Cape Town در افریقای جنوبی

این منطقه به لطف ذوق و سلیقه ی ساکنان مسلمان خود به لیست 8 خیابان پر کنتراست و رنگی دنیا اضافه شده است. تنوع رنگی گرم و سرد بناها و ساختمان های کوچک مسکونی به این خیابان رنگُ بویی خاص بخشیده.این خیبابان عنوان یکی از مناطق توریستی و گردشگری Cape در آفریقای جنوبی به حساب می آید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه