آتشکده سنگبر مشهد

یکشنبه 19 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

شهر مشهد به عنوان شهری مذهبی همواره جالب توجه مسافران و گردشگران بسیاری می باشد در این شهر زیارتگاه امام هشتم (ع) قرار دارد از همین رو مسافران برای زیارت از حرم امام رضا (ع) به مشهد سفر می کنند در اکثر مواقع سال شهر مشهد از مسافران و گردشگران بسیاری مملو است و همین امر سبب شده تا مسافران زیادی با انواع روشهای سفر به مشهد سفر کنند. یکی از این روشها انتخاب تور مشهد است ,در حال حاضر آژانس های مسافرتی تور مشهد را در فواصل مختلف سال برگزار می کنند و مسافران از سفر به مشهد با تور مشهد لذت می برند, مشهد علاوه بر زیارت جنبه سیاحتی نیز دارد به طوری که در مشهد انواع مکان های گردشگری قرار دارد و مسافران از گردش و بازدید این مکان ها لذت می برند یکی از این مکان ها آتشکده تاریخی سنگبر است در این متن درباره این مکان تاریخی بیشتر توضیح می دهیم با ما همراه باشید.

کمی بیشتر درباره این آتشکده تاریخی

آتشکده سنگبر بنایی تاریخی مربوط به دوران تیموریان می باشد این بنا در روستای سنگبر مشهد قرار دارد از همین رو برای بازدید از این مکان باید به روستای سنگبر سفر کنید , این بنای تاریخی در سال 83 به عنوان بنایی تاریخی جزء آثار ملی ایران به ثبت رسید . این بنا دارای چهار طاق می باشد این بنا دارای اتاقی می باشد که بر بالای آن گنبدی قرار دارد. ساختار بنای آتشکده سنگبر از نمای بیرون شامل چهار درگاهی به صورت طاق دار می باشد. این بنا معماری دوران تیموری را به نمایش می گذارد و مشاهده آن برای معماران و عکاسان بسیار جالب است و خالی از لطف نمی باشد.
این بنا شامل چهارطاق می باشد که در معماری سنتی ایران به این چنین بناها چهارتاقی گفته می شود چهار تاقی به این معنی است که بنا دارای زمینی چهار گوشه است و از چهار پایه تشکیل شده است که با طاقی گنبدی پوشیده شده است در این بنا چهار ورودی طاق دار نیز وجود دارد در سالیان دور در ایران از این گونه بناهای تاریخی بسیار ساخته شده است , این بناها با این گونه معماری معمولا برای ساخت مساجد یا آرامگاه و به عبارتی مکانی مذهبی استفاده می شده است , این بنا بسیار زیبا و تاریخی است به طوری که به مسافران پیشنهاد می کنیم حتما از این مکان دیدن کنند. تور مشهد یکی از تورهای سایت همگردی است که همواره طرفداران خاص خود را دارد , سایت همگردی سایتی جامع و کامل می باشد که انواع تورهای مسافرتی را برگذار می کند , همواره مسافران بسیاری برای سفر به مشهد تور مشهد را انتخاب می کنند  زیرا با سفر با تور مشهد از تمام وقت خود استفاده می کنند و هم به زیارت می پردازند و هم مکان های گردشگری و تفریحی مشهد را بازدید می کنند.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه