بازدید از برترین آثار باستانی راجستان

شنبه 18 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

هندوستان از جمله کشورهایی است که توصیه می شود به صورت شخصی به آن سفر نکنید، همراه شدن با تورهای مسافرتی منطقی ترین راه برای سفر به هندوستان است. در این میان راجستان به عنوان یکی از زیباترین ایالت های هند مقصد بسیاری از تورهای مسافرتی خارجی از سراسر دنیا است. جاذبه های طبیعی و باستانی  این منطقه به نوع خود منحصر به فرد و  دیدنی است . اگر قصدد دارید برای تعطیلات عید با یکی از تورهای نوروزی هند همراه شوید پیشنهاد ما به شما انتخاب تورهای راجستان خواهد بود. در ادامه بهه برخی زیبایی های این منطقه اشاره خواهیم کرد ...

Jaipur

این شهر به عنوان پایتخت ایالت راجستان به شمار می آید و بزرگترین شهر منطقه است. این شهر باستانی در سال 1727 بنا شد و به خاطر رنگ صورتی به کار گرفته شده در بناها به شهر صورتی نیز معروف است. خیابان های خوش نقشه و دقت به جزئیات در طراحی شهری و ساختمان ها، این شهر را به یکی از مقاصد محبوب تورهای مسافرتی و توریست های حرفه ای بدل کرده. جهت دیگر جایپور درر سال 2008 به عنوان 7 منطقه ی دیدنی برتر در آسیا شناخته شد. موزه ها، باغ های سلطنتی و زیبا، معابد و بازار این شهر از جذابیت هاییی است که همه ساله توریست ها را به خود جذب می کند.

Udaipur

این منطقه به عنوان شهر دریاچه ها نیز شناخته می شود . عمارت ها ی تاریخی و قصر های باشکوه این شهر به رغم بهره مندی از طراحی منحصر به فرد و خاص به شهرت رسیده اند .این شهر در سال 1553 بنا شد و به عنوان یکی با شکوه ترین مناطق به جای مانده از دوران شاهنشاهی هند شناخته می شود. در حال حاضر اغلب قصرها و عمارت های این منطقه به عنوان هتل از توریست ها و گردشگران پذیرایی می کنند. علاوه بر قصرها و عمارت های این شهر می توانید از مناطق باستانی تاریخی دیگر منطقه نیز دیدن نمائید.

Jaisalmer

این شهر به دلیل منظره ی زیبایش در طول روز به عنوان شهر طلایی لقب گرفته است. این شهر تاریخی در قلب بیابان Thar واقع شده و به خاطر طراحی منحصر به فرد و خاص و همچنین بهره مندی به طراحی عالی مورد علاقه ی گردشگران و تور مسافرتی است. دژهایی این قلعه ی باستانی در رده ی بزرگ ترین دژهای جهان جای دارد. از جهت دیگر رستوران های موجود در منطقه با سرو انواع غذاهای هندیی و بین الملل پذیرای مسافرین و تورهای مسافرتی هستن. بهترین فصل برای بازدید از این قصر تاریخی پاییز است .

Pushkar

شهر مذهبی پوشکار در ساحل دریاچه ی پوشکار واقع شده است .در افسانه ها آمده که این برکه از اشک های خدای هندو شیوا به وجود آمده  . پوشکار به عنوان یکی ازقدیمی ترین شهرهای هند شناخته می شود به گونه ای که تاریخ بنا شدن شهر را به تاریخ پیدایش دین هندو نسبت می دهند . معابد این شهر موجب محبوبیت آن بین گردشگران شده از جهت دیگر تعدد فستیوال ها در این شهر موجب می شود که تورهای مسافرتی همواره بر روی آن تمرکز داشته باشند.

Chittorgarh

این منطقه یکی از پربازدید ترین مناطق راجستان است. که توجه اکثر گردشگران و تورهای مسافرتی را همواره به خود جلب می کند. این شهر باستانی خواستگاه معابد و مجسمه های مذهبی متعددی است . تعدد قصرها، معابد و دژهای تاریخی این منطقه را به یکی ازز جذاب ترین سایت های باستانی منطقه تبدیل کرده. از جهت دیگر طراحی و نقشه کشی خاص و منحصر به فرد این شهر باستانی از عجایبی است که موجب می شود اغلب تورهای مسافرتی به صورت روزانه از این منطقه بازدید نمایند.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه