جاذبه های طبیعی فیلیپین را از نزدیک ببینید

چهارشنبه 15 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

 فیلیپین یکی از کشورهای آسیای شرقی است که با طبیعت زیبای خود توانسته همواره مقصد بسیاری از گردشگران از سراسر جهان باشد. در حال حاضر این کشور با تمرکز جذابیت‌های تاریخی و طبیعی خود سالانه حجم وسیعی از تورهای مسافرتی را به خود جلب می کند. شما می‌توانید به صورت شخصی و یا با مراجعه به یکی از آژانس های مسافرتی و بهره گیری از سرویس های آنها به این کشور سفر کنید. قبل از سفر به لیست مقاصدی که قرار است از آنها بازدید نمائید توجه داشته باشید. در ادامه به دیدنی ترین جاذبه های طبیعی این کشور کوچک اشاره خواهیم کرد.

صخره های دریایی Tubbataha

این صخره ها در دریای Sulu واقع شده اند و به عنوان یکی از نقاط گردشگری پارک حفاظت شده‌ی  Marine محسوب می‌شوند و تحت حفاظت های  شدید دولت می باشند. دو جزیره ی مرجانی شمالی و جنوبی این صخره ها را تشکیل داده و توسط یک کانال عمیق به ارتفاع 8 متر انها را از هم تفکیک کرده است . این منطقه یکی از محبوب ترین مناطق دریایی برای شناگران است . توصیه می شود گردشگران بین ماه های اپریل تا جون به این منطقه سفر کنند، چراکه دریا در این فصل بدون موج و آرام است و می توان غواصی خوب و لذت بخشی را در این منطقه تجربه کرد.

آتش فشان Mayon

این آتش فشان که در ارتفاع 2400 متری از سطح دریا واقع شده به خاطر شکل متقارن و مخروطی اش به شهرت رسیده است. طبیعت گردانی که به فعالیت هایی از قبیل اردو زدن در طبیعت، کوه نوردی، صخره نوردی علاقه مند هستند می توانند نهایت لذت را از این سفر ببرند. از طرف دیگر حیات وحش اطراف این آتش فشان موجب شده که این منطقه بین عکاسان طبیعت هم به شهرت برسد. لازم است بدانید که Mayon فعال ترین آتش فشان فیلیپین است و در طول 400 سال گذشته 49 بار فوران کرده. در ماه های فبریه بیشترین فعالیت های آتش فشانی را در این کوه مخروطی شاهد هستیم . به یاد داشته باشید که سفر به صورت شخصی به این منطقه به شما توصیه نمی شود و لازم است برای بازدید از این آتش فشان از تورهای مسافرتی استفاده کنید.

مزرعه های پلکانی برنج Banaue

 بازدید از این مزارع را در برنامه ی تفریحی خود بگنجانید چراکه این مزارع یکی از دیدنی ترین مقاصد گردشگران و تور مسافرتی در فیلیپین به حساب می آیند. این مزارع که بر روی شیب کوه احداث شده اند در حدود 2000 سال قدمت دارند. کشاورزان در این مزارع به صورت سنتی به کاشت برنج مشغولند. زیبایی بصری و طراحی اعجاب انگیز این زمین های کشاورزی این ناحیه موجب بهت و حیرت شما خواهد شد.

تپه های شکلات

یکی از ویژه ترین جذابیت های توریستی فیلیپین تپه های شکلاتند. این تپه ها که از پدیده های زمین شناسی به حساب می آیند، شامل 1268 تپه ی مخروطی شکلند که در جزیره ی جنگلی  Bahol مشاهده می شوند. این تپه ها که به صورت پراکنده در اندازه های تقریبا یک سان  بین پوشش جنگلی این جزیره سر از خاک برآورده اند به عنوان یکی از معروف ترین جذابیت های توریسیتی در کشور فیلپین همواره مد نظر تورهای مسافرتی  و گردشگران قرار گرفته اند.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x