غیر معمول ترین دیدنی‌های استانبول

چهارشنبه 15 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

 استانبول به خاطر جاذبه‌های طبیعی تاریخی خودش توانسته مقصد حجم عظیمی از گردشگران از سراسر دنیا باشد. به خاطر همین جذابیت‌هاست که اغلب مسافرانی که در قالب تورهای استانبول به این شهر سفر کرده‌اند سفر بعدی خود را به این شهر به صورت شخصی ترتیب داده اند. به گونه‌ای که دستشان برای بازدید از جای جای شهر و سرک کشیدن به نقاط مختلف بازتر باشد. در این مقاله می‌خواهیم به غیرعادی ترین جذابیت های گردشگری استانبول اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

تورهای یک روزه ی بازدید از هنرهای خیابانی

هنرهای خیابانی یا همان گرافیک شهری، شامل تمام اقداماتی می‌شود که هنرمندان برای زیبا سازی شهر به عجیب ترین شکل ممکن انجام می‌دهند. نقاشی دیوارها، پارکینگ های عمومی، آفتابگیر مغازه ها، نقاشی هایی که رو سطح پیاده روها مشاهده می کنید، همه و همه از جوانب دیدنی این هنرهاست. پس بد نیست اگر تورهای یک روزه ای را به دیدن این هنرها اختصاص دهید.

عکاسی خیابانی

ثبت لحظات خاص با تکیه بر دوربین عکاسی از الزامات سفر است. بنابراین یک توراستانبول گردی برای خودتان تنظیم کنید. دوربین را بردارید و به خیابان های شهر سرک بکشید. از منطقه های قدیمی دیدن کنید، به کافه های محلی سر بزنید و از هر منظره ای که به نظرتان زیبا رسید عکاسی کنید. همین عکس ها درآینده یادآور کلی خاطره‌ی زیبا از تور استانبول شما خواهند بود.

تورهای یک روزه ی دوچرخه سواری

این توریک روزه که به طور اختصاصی در بخش آسیایی نشین استانبول صورت می گیرد، شامل یک تور دوچرخه سواری است که گردشگران می توانند در خلال آن از جذابیت های شهری استانبول دیدن کنند. از این مناطق دیدنی عکس بگیرند، به رستوران های محلی معروف سر بزنند و اوقات خوشی را در کنار هم سپری کنند. جالب است بدانید که تمام تجهیزات تورهای یک روزه‌ی دوچرخه سواری برعهده‌ی دست اندرکاران تور خواهد بود. بنابراین نگرانی از بابت دوچرخه و وسائل امنیتی آن نداشته باشید.

پیک نیک قارچ چینی

شاید این به نظر شما کمی غیر معمول و عجیب برسد اما واقعیت دارد. شما می توانید در قالب توراستانبول گردی خود از 15 کیلومتری شمال این شهر دیدن کنید و در قالب یک تورطبیعت گردی در جنگل به چیدن قارچ مشغول شوید. از طبیعت جنگل و سکوت و آرامش حاکم بر آن لذت ببرید و ساعات خوشی را پشت سر بگذارید.

قایقرانی در استانبول

شما به سادگی می توانید در طول توراستانبول خود از هرگونه تفریح و تنوعی بهره مند شوید. قایقرانی از دیگر تفریحاتی است که توصیه می شود آن را حتما امتحان کنید. منطقه ی Golden Horn یکی از معروف ترین مناطق استانبول است و در بین قایق سواران ترک معروفیت خاصی دارد. تنها کاری که می بایست برای قایق سواری انجام دهید ثبت نام در یکی از تورهای یک روزه ی قایقرانی است. مربیان حرفه ای پس از آموزش‌های اولیه به شما، وسائل و تجهیزات مورد نیاز را در اختیارتان قرار می دهند که بتوانید زیر نظر آنها ساعات خوش و خاصی را در دریا سپری کنید.

بازدید از کارگاه های جواهر سازی محلی

به طور حتم راجع به مرغوبیت و معروفیت جواهرهای استانبولی شنیده اید. صد البته که می توانید این جواهرات را در بازار بزرگ استانبول ببینید و حتی بخرید. اما خاص تر عمل کنید. شما می توانید زیر نظر استاد کار جواهر ساز از راز این جواهرات سر در بیاورید، با طرح های باستانی آن آشنا شوید و یا حتی جواهرات خودتان را در فرصتی که در اختیار دارید طراحی کنید و بسازید.حد اکثر ظرفیت این کلاس های 3 ساعته که تحت تورهای یک روزه به علاقه مندان ارائه می شوند 4 نفر است و باید گفت این تجربه برای گردشگران مهیج و دیدنی خواهد بود.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه