باغ پرندگان مشهد | یکی از جاذبه های تفریحی شهر

یکشنبه 12 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

یکی از جاذبه های تفریحی و اماکن دیدنی مشهد ,باغ پرندگان مشهد است همواره مسافران بسیاری در طول سال به مشهد سفر می کنند و از این شهر زیارتی دیدن می کنند اشخاص بسیاری تنها برای زیارت امام هشتم به مشهد سفر می کنند اما برخی دیگر از مسافران نیز علاوه بر زیارت به سیاحت نیز می پردازند. در حال حاضر آژانس های مسافرتی برای تور مشهد برنامه های ویژه ای در نظر دارند به طوری که در این برنامه ها بازدید از اماکن دیدنی مشهد نیز گنجانده شده است در این متن به یکی از این اماکن اشاره شده است و درباره آن توضیح داده ایم امیدواریم برای شما جذاب باشد با ما همراه باشید.

باغ پرندگان مشهد

باغ پرندگان منطقه تجاری گردشگری سپاد، نخستین باغ پرندگان در شرق کشور است که با هماهنگی اداره‌کل دامپزشکی و محیط زیست خراسان رضوی در منطقه سپاد تاسیس شده است این باغ زیبا مساحتی در حدود 5 هزار متر مربع دارد .انواع  پرندگان کمیاب و نادر ایرانی و آسیایی و همچنین پرندگانی از کشورهای آفریقایی برای زندگی به این باغ آورده شده است. در این باغ بزرگ در حدود  700عدد پرنده از گونه های مختلف و کمیاب قرار دارد.علاوه بر انواع و اقسام پرندگان کمیاب و نادر ایرانی پرندگانی از کشور آفریقا نیز برای زندگی به این باغ آورده شده اند و همواره پرندگان زیبا و زینتی را در این پارک زیبا می توان یافت . باغ پرندگان مشهد یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری  شهر مشهد است که با توجه به حجم بالای گردشگر این باغ میتوان این لقب را به این باغ داد. این باغ با مجوز دامپزشکی در شهر مشهد احداث شده است که شرایط استاندارد برای نگهداری پرندگان در آن لحاظ شده  و تیمی از دامپزشکان ماهر در باغ پرندگان به صورت مستمر حاضر می باشند و بر سلامت پرندگان نظارت دارند.

کمی بیشتر درباره این جاذبه گردشگری

باغ پرندگان شرایط استاندارد برای نگهداری از پرندگان را دارد و با توجه به اینکه برخی پرندگان مخصوص فصل سرما، برخی در فصل گرما و مواردی هم پرنده آبزی در باغ وجود دارد، در نتیجه شرایط نگهداری آنان نیز مطابق با استاندارهای جهانی می باشد , در این باغ پرندگان در حدود 60 درصد از پرندگان به صورت آزاد و باقی پرندگان در قفس می باشند البته برخی از پرندگان که از نظر ایمنی مشکل داشته باشند همچون عقاب که خطرناک است در قفس نگهداری می شود. باغ پرندگان در مشهد یکی از بهترین تفریحات مشهد است . سعی شده است که باغ پرندگان مشهد به زندگی در طبیعت پرندگان نزدیک باشد . برای ساخت فضای آن از طبیعی ترین ابزار نظیر چوب  سنگ ، نی و پوشال استفاده شده که باعث به وجود آمدن نمایی بسیار زیبا شده است .  این مکان می تواند آن ها را به وجد بیاورد . از ویژگی های باغ پرندگان طراحی زیبای محوطه آن است . مسیرهای سنگفرش شده که با درختان و گل های زیبا آراسته شده است . پل های چوبی ، آبشارها و برکه های روان و آلاچیق های زیبا منظره های زیبایی را به وجود آورده است.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x