تور طبیعت گردی غار رودافشان

دوشنبه 06 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

در حال حاضر زندگی ماشینی و سکونت در شهرهای بزرگ با انواع آلودگی ها باعث شده که بسیاری از اشخاص دچار بیماری هایی همچون افسردگی ,بیماریهای تنفسی یا ... شوند. از همین رو به این افراد توصیه می شود که گاهی وقت ها، زمان خود را به تفریح و استراحت در طبیعت یا شهرهای خوش آب و هوا اختصاص دهند. به همین خاطر آژانس های مسافرتی، انواع تورهای طبیعت گردی را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند. تور طبیعت گردی همانطور که از اسمش نیز مشخص است، به معنای گشتن در طبیعت است اما مجری این تورها معمولا آژانس های مسافرتی می باشند که انواع تورهای طبیعت گردی یک روزه یا چند روزه را برگزار می کنند. یکی از این تورها، تور طبیعت گردی غار رودافشان است. در این متن درباره غار رودافشان توضیحاتی ارائه شده است تا با این غار بیشتر آشنا شوید.

غار رودافشان کجاست؟

وقتی از تهران به سمت فيروزكوه خارج می شويم در مسير جاده دماوند، در ۴۵ كيلومتری فيروزكوه و در ۱۱۷ کیلومتری تهران به يک جاده فرعی ميرسيم به نام جاده " سيدآباد " كه در سمت راست جاده قرار دارد.پس از طی نيم ساعت راه آسفالت، به يک جاده خاكی می ‌رسيم كه پس از نيم ساعت ما را مستقيما به روستای رودافشان می ‌رساند. از آنجا پس از گذشتن از يک رود پر آب و پشت سر گذاشتن شيبِ نسبتا تندی، در مدت يک ربع ساعت به دهانه عظيم غاری بر می خوريم كه بزرگی و زيبايی آن، هر بيننده‌ای را متحير می كند.

کمی بیشتر درباره غار رودافشان

این غار یکی از زیباترین پدیده های طبیعی نزدیک تهران است و با وجود تالارهای خاص و زیبایش و همچنین طاقدیس ها و ناودیس های بلندی که دارد و همچنین تنوع زیبایی که در آن موجود است، بدون شک نظر هر گردشگر و ماجراجویی را به خود جلب میکند. از همین رو برای طبیعت دوستان و کسانی که به طبیعت گردی در کوهستان علاقه دارند، لذت بخش است. به همین دلیل می توانید برای دیدن این غار زیبا تور طبیعت گردی غار رود افشان را انتخاب کنید و یک روز از هفته را به دیدن مناظر طبیعی این غار اختصاص دهید.

دهانه منحصر به فرد غار

از جاذبه های خاص این غار باید به دهانه ورودی بسیار بزرگ و بلند آن اشاره کرد که همچون چشمی در درون کوه می باشد. پس از ورود به دهانه و عبور از تالار ورودی غار به تالارهای پی در پی خواهیم رسید که هر یک با دیگری متفاوت است و در عین شکوه بی حدی که دارد از جلوه های خاصی نیز برخوردار است. تلاقی هیجان و دیدن زیبایی ها در غار و همچنین تجربه بی نظیر تاریکی مطلق، بخش جدا نشدنی غار نوردی است.

معبد آناهیتا در غار 

نکته جالب در مورد این غار این است که به گفته بعضی از ساکنین ، فضایی در یکی از دهلیزهای مجزای غار وجود دارد که در گذشته به عنوان محل نیایش از آن استفاده میشده و به معبد آناهیتا معروف است (به خاطر الهه آب، چون در داخل آن آبگیری زلال وجود دارد) شاید برای بسیاری از علاقمندان دیدن این فضای خاص و منحصر به فرد غیر قابل چشم پوشی باشد.

چه فصلی بریم؟

غارها بخشی از طبیعت هستند که به علت مشخصات ویژه شان در طول سال تقریبا دمای یکسانی دارند، و نه در گرمای شدید و نه در سرمای شدید تحت تاثیر قرار نمی گیرند و اعتدال خود را حفظ می کنند بنابراین در فصول خیلی سرد یا خیلی گرم برای علاقمندان به طبیعت مناسب خواهد بود.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه