پیشنهاد متفاوت تور طبیعت گردی کویر مصر

یکشنبه 05 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

یکی از تورهایی که همواره جذابیت های خاص خود را دارد تور طبیعت گردی می باشد، به طوری که در این نوع تور مسافران به گشت و گذار در طبیعت می پردازند. به عبارت دیگر دیدن جاذبه های طبیعی بسیار شگفت انگیز است و نه تنها برای دوستداران طبیعت بلکه برای اکثر انسانها جذابیت دارد. دیدن مناظر بکر و دست نخورده در عمق جنگلها یا عبور از کوهستانهای بلند و مشاهده سکوت کویر در شب بسیار هیجان انگیز است ما همواره به اشخاصی که از سفر در شهرهای ماشینی خسته شده اند و نوعی سفر تکراری را تجربه می کنند، پیشنهاد می کنیم که از تورهای طبیعت گردی یک روزه یا چند روزه بهره مند شوند تا نوعی متفاوت از سفر را تجربه کنند. در حال حاضر سایت همگردی به عنوان مجری اینترنتی تورهای مسافرتی، فعالیت های مهم و عمده ای در این زمینه انجام می دهد. در این سایت می توانید انواع تورهای طبیعت گردی ,تورهای مسافرتی ,تورهای داخلی یا خارج از کشور را مشاهده کنید و از میان تورهای طبیعت گردی به اکثر نقاط کشور , تور مورد نظر خود را انتخاب کنید ,در این متن درباره تور کویر مصر که طرفداران بسیاری نیز دارد توضیحاتی ارائه می شود.

روستای مصر

روستای مصر یا کویر مصر در قلب کویر مرکزی ایران در 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق و در 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان قرار دارد. اگر به کویر و روستای مصر رفتید و احساسی شبیه دژاوو (آشناپنداری) کردید، شاید به این دلیل است که بخشی از فیلم " خیلی دور، خیلی نزدیک " در این روستا فیلم برداری شده است.

کویر مصر، برهوتی شبیه به بهشت

کویر مصر جایی بسیار دور از شهرهای شلوغ در میانه ی کویری پهناور و جزیره ای کوچک در میان شن های روان واقع شده است. روستایی که درست مثل خود کویر شگفت است. کویر مصر ایران، توسط رشته کوه هایی از جانب غرب و جنوب غرب و جنوب شرق محاصره شده است که بخشی از سلسله جبال کوه های فلات مرکزی ایران به حساب می آید. این کویر در گودال هایی طبیعی در کوهپایه های این کوه، تشکیل تپه های ماسه ای زیبایی را داده است که هدف گردشگری علاقمندان به جاذبه های کویری است. روستای مصر به دلیل قرار گرفتن در جنوب کویر بزرگ دارای آب و هوای گرم و خشک است. مردم روستای مصر از طریق کشاورزی و دامداری امرار معاش می کنند و مهمترین محصولات این روستا زعفران و گندم است.

روستاهای اطراف ...

در مسیر مصر بسیاری از سکونتگاه های دیرینه و حاشیه ی کویر کشور مثل بیاضه خبری از کوچه پس کوچه های قدیمی،تنگ و پرپیچ و خم نیست و به عوض آن با خیابان وسیعی روبه رو می شوید که خانه های خشت و گلی روشن رنگ با بادگیرهای آشنا و یکنواخت دارد و آب گوارایی از وسط آن می گذرد. در این روز روستای فرحزاد، ریگستان مصر، کویر بیاضه، قلعه ساسانی و طبس را می بینیم و شب هنگام در دشت گز شب گردی خواهیم داشت.

آسمان شب در کویر

شب ها ستارگان میهمان بزم شبانه مردمان کویر نشین می شوند و سکوت توامان محیط معنایی به فضا می بخشد که هر ذهن سطحی نگری را به فکر می برد. آب روستا از رشته قناتی تامین می شود که در ابتدای تاسیس روستای مصر توسط شخصی به نام یوسف احداث گردید و وجه تسمیه روستای مصر هم از نامی است که این شخص از روی قرآن برای این منطقه انتخاب کرد.

ثبت زیبایی های کویر

زیبایی های کویر همواره گردشگران را به گرفتن عکس تشویق می کند. در این نوع عکاسی باید در نظر داشت که زمان عکاسی از کویر بسیار محدود است و عکاس از لحظه طلوع خورشید تا حداکثر 1 ساعت بعد از طلوع و هنگام غروب خورشید و کمتر از 1 ساعت قبل از غروب می تواند تصاور زیبایی را در قاب دوربین ثبت کند، در غیر این صورت کویر سطحی یک دست ماسه است و زیبایی های خیره کننده آن در عکس قابل مشاهده نخواهد بود.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه