دیدنی های روستای کویری مصر

یکشنبه 05 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

سفرهای کویری امروزه با استفبال زیادی از طرف قشر جوان روبه رو شده اند. این سفرها که اغلب از طرف آژانس‌های مسافرتی و در قالب تورهای مسافرتی برنامه ریزی می‌شوند به صورتی خاص جوابگوی نیازهای قشری ویژه از گردشگرانند. در این بین ایران با بهره مندی از دو کویر وسیع توانسته مقصدی خوب و قابل قبول برای تورهای مسافرتی این حوزه باشد. یکی از معروف‌ترین نقاط کویری که آژانس های مسافرتی به صورت ویژه بر روی آن تمرکز دارند ،ارائه ی تورهای مسافرتی  روستای کویری مصر است . این روستا که در 30 کیلومتری شهرستان خور از توابع استان اصفهان واقع شده از جذابترین مقاصد گردشگری کویردوستان شناخته می‌شود. روستای مصر به خاطر رشته کوه‌های زیبا، تپه های ماسه‌ای و آسمان صاف مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.

آسمان شب

آسمان شب روستای مصر از دیگر مواردی است که موجب شهرت این روستای کویری شده. عدم آلودگی نوری، این آسمان را به عنوان یکی از بهترین موقعیت‌ها برای عکاسی‌های نجومی و رصد‌های ستاره شناسی بدل کرده است .به طوری که همه روزه شاهد رفتُ آمد تورهای مسافرتی به این منطقه هستیم . گذشته از این، زیبایی‌های طبیعی این منطقه، رمل‌ها و پشته های شنی، تجربه‌ای خاص و به یاد ماندنی از سفر به کویر را به گردشگران عرضه می‌کنند.

دریاچه‌ی نمک و چال سلکتون

دریاچه‌ی نمک و چال سلکتون یکی از معروف‌ترین جذابیت‌های این منطقه است. این چال‌ها که شبیه به فرو رفتگی‌هایی در سطح زمین دیده می‌شوند، توسط تپه های شنی پوشیده شده و زیبایی بصری خیره کننده‌ای را به گردشگران منتقل می‌کنند.

نیزار مصر

نیزار مصر از دیگر جذابیت های طبیعی موجود در این منطقه است که می‌تواند سوژه‌ی زیبا و بکری برای عکاسان به شمار بیاید. این نیزارها، بقایای به جای مانده از دریاچه‌ی بزرگ مصر هستند که پس از سیل مصر، در این منطقه تشکیل شدند اما به دلیل آب و هوا و جنس زمین خشک شده و آنچه امروز از آن باقی مانده، نیزاری است که با تنوع گونه های جانوری برای دوست‌داران این حیطه جذاب به نظر می‌رسد.

دریاچه ی نمک خور

دریاچه ی نمک خور که به عنوان بزرگترین دریاچه‌ی فصلی ایران شناخته می‌شود یکی دیگر از جاذبه های طبیعی مصر است. محوطه‌ی دریاچه به دلیل غلظت نمک بالا از رشد و حیات هرگونه‌ی گیاهی و جانوری جلوگیری کرده. اما سطح دریاچه که در زمستان به دلیل مخطوط شدن با خاک رس سیاه رنگ به نظر میرسد و در تابستان به رنگ سفید خالص در می آید از جاذبه‌های منحصر به فرد بصری این دریاچه است.

روستای مصر

روستای مصر با تمام جذابیت‌های خود توانسته مقصدی فوق العاده و معروف برای کویر دوستان و عکاسان شب به حساب بیاید. اما آنچه که می‌بایست به آن دقت داشته باشید استفاده از تورهای مسافرتی برای سفر به این منطقه است. چراکه سفر به کویر تکنیک‌ها و روش‌های خاص خودش را می‌طلبد و سفر به صورت شخصی می‌تواند عواقب و خطرهای قابل توجهی را متوجه فرد کند. به همین دلیل مراجعه به آژانس های مسافرتی و بهره‌مندی از سرویس‌های تورهای مسافرتی این موسسات می‌تواند سفری امن و بی خطر را برای شما به همراه داشته باشد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه