جاذبه های گردشگری بوسنی

یکشنبه 05 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

اگر آدم ماجراجویی هستید، قصد سفر دارید و به دنبال یک مقصد بکر و خاص می‌گردید، سفر به بوسنی و هرزگوین برای شما بهترین انتخاب است. چراکه این سفر جدای از جذابیت‌های منحصر به فرد طبیعی، می‌تواند از نظر صرف هزینه، مسافت و وقت نیز به نفع شما تمام شود. اما ضرورت دارد قبل از انتخاب بوسنی به عنوان مقصد سفر، اطلاعات و ذهنیت کلی در رابطه با این کشور کوچک داشته باشید. این کشور مسلمان نشین در حوزه‌ی بالکان واقع شده و به دلیل موقعیت جغرافیایی خود، طبیعتی بی نظیر و بکر را به مسافرین عرضه می‌کند. از آنجا که رفت و آمد به بوسنی آنچنان که باید و شاید در بین ایرانی‌ها شایع نیست، ممکن است با مشکلاتی از بابت پیدا کردن آژانس مسافرتی و یا تور مسافرتی مناسب مواجه شوید. اما امتیازات دیگرِ سفر به این منطقه‌ی سرسبز کوهستانی، می‌تواند ارزش کمی سختی را داشته باشد. چراکه این کشور یکی از پربازدید ترین کشورهای حوزه‌ی بالکان است و به خاطر جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی خود مورد توجه گردشگران بی المللی قرار گرفته است.

شهر موستار

موستار یکی از زیبا ترین شهرهای این کشور است که با انبوهی از جذابیت های معماری‌، توانسته به شهرت دست پیدا کند. یکی از معروف‌ترین پل‌های سنگی دنیا (استاری موست )که بر روی رود نریتوا واقع شده را می‌توان در این شهر مشاهده کرد. از طرف دیگر این کشور به عنوان پایتخت قومی فرهنگی بوسنی به حساب می آید و دیدن آن خالی از لطف نیست.

آبشار کراویس

آبشارهای چند گانه ی کراویس که ارتفاعی بالغ بر 25 متر را داراست، از دیگر جاذبه های طبیعی بوسنی به شمار می آید. پوشش جنگلی این منطقه به گردشگران این امکان را خواهد داد که علاوه بر آبشار، صخره نوردی را نیز در برنامه‌ی تفریحی خود بگنجانند. اگر قصد سفربه  کراویس را دارید، رستوران های محلی این محوطه را فراموش نکنید. از طرف دیگر دیدن این سفر با ثبت نام در یکی از تورهای مسافرتی منطقه به شما توصیه می‌شود.

منطقه جاهورینا

این منطقه به عنوان قطب اسکی در بوسنی شناخته می‌شود و هر ساله در فصل زمستان مقصد حجم انبوهی از ورزش دوستان و تور مسافرتی خاص در دنیا است.

رود بونا

اگرچه رود بونا جزو رودهای کوتاه در بوسنی است، اما این منطقه به دلیل داشتن زیبا ترین و ناب ترین جذابیت‌های بصری در فصل پائیز به شهرت رسیده است. طوری که گفته می‌شود زیبا ترین پاییز را در بین تمام مناطق اروپایی داراست. از طرف دیگر دهکده‌های زیبا و خانه‌های سنگی که در اطراف این رود ساخته شده اند، جذابیتی دو چندان را برای مسافران به همراه خواهد داشت.

پارک ملی سواتیسکا

این پارک جنگلی که دومین پارک حفاظت شده در اروپاست، به دلیل طبیعت بکر و دست نخورده‌ی خود توانسته مقصدِ قسمتِ عظیمی از گردشگران باشد. ناکفته نماند که سفر به این پارک به علت وسعت، تنها در قالب تورهای مسافرتی توصیه می‌شود. جنگل های زیبا، آبشارهای بلند، مرتفع و طبیعت کوهستانی این منطقه مثال زدنی است.

شهر ساراجوو

این شهر که به عنوان پایتخت بوسنی شناخته می‌شود، بنا بر فرهنگ خاص، تاریخ پر نشیب‌ و فراز خود به شهرت رسیده است. گذشته از این، وجود تئاترهای های قدیمی، موزه های تاریخ شناسی و همچنین رستوران‌های فوق العاده آن را دیدنی تر کرده است.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه