چه سبک سفری را برای رسیدن به ترکیه انتخاب کنیم؟

یکشنبه 05 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

 ترکیه بنا بر موقعیت جغرافیایی و همچنین قدمت تاریخی که دارد، توانسته به یکی از جذاب‌ترین مقاصد برای گردشگرانتبدیل شود. این کشور بنا بر شرایط خود، دو قاره‌ی اروپا و آسیا را به هم مرتبط کرده، از این رو می‌توان به وضوح رنگ و بوی اروپایی-آسیایی را در آداب، سنن، فرهنگ و معماری آن مشاهده کرد. استانبول به عنوان پایتخت فرهنگی این کشور موزه‌ای است در مقیاس وسیع که توانسته با کنار هم چیدن جذابیت‌های طبیعی، دریا، عمارت های اشرافی و ... مجموعه‌ای زیبا و دیدنی را به گردشگران ارائه کند. یکی از مزیت‌های سفر به ترکیه و به خصوص استانبول، دسترسی به انواع سرویس‌های حمل و نقل است، به صورتی که شما می‌توانید بنا بر تمایل از سیستم حمل و نقل هوایی، دریایی و یا زمینی برای وارد شدن به این کشور استفاده کنید. در ادامه، از راه های مختلف سفر به این برایتان بیشتر خواهیم گفت ...

سیستم حمل نقل هوایی

بدون شک استفاده از تورهای استانبول که به صورت هوایی به ترکیه وارد می‌شوند از راحت ترین و بی دردسر ترین سیستم‌های حمل و نقل است، چراکه با صرفه جویی در وقت به مسافر این امکان داده می‌شود که زمان بیشتری را در شهر صرف کند. شما بنا بر بودجه‌ای که در نظر دارید می‌توانید از سرویس پرواز‌های ارزان قیمت و یا لوکس در رابطه با سفر خود استفاده کنید. خرید بلیط هواپیما به مقصد استانبول از تمام آژانس های مسافرتی امکان پذیر خواهد بود.

سیستم حمل و نقل زمینی

به طور قطع ثبت نام در تور استانبول که به صورت زمینی به این کشور وارد می شوند و معمولا  با اتوبوس و یا خودروی شخصی به ترکیه اتفاق می‌افتند، از نظر قیمت برای مسافر به صرفه تر خواهند بود. اگرچه نباید این نکته را نیز فراموش کرد که مسیر طولانی موجب خستگی شدید مسافر خواهد شد. از طرف دیگر ترافیک مرزی و همچنین بازرسی‌های سنگین که در طول مسیر اتفاق می‌افتد می‌تواند از معایب انتخاب سفر زمینی به استانبول باشد. سفر با خودروی شخصی اما می‌تواند امتیازاتی را برای مسافرین به همراه داشته باشد و گذشته از مقرون به صرفه بودن، به راحتی ایشان در طول سفر کمک کند.

سفرهای دریایی

 تورهای دریایی استانبول و ترکیه که هنوز، آنچنان که باید و شاید فراگیر و همگانی نشده اند، این امتیاز را در اختیار مسافران قرار می‌دهند که طعم واقعی یک ماجراجویی دریایی را در کارنامه‌ی گردشگری خود ثبت کنند. در این خصوص برای سفر دریایی به استانبول می‌بایست با ثبت نام در یکی از تورهای استانبول که به صورت دریایی مسافر را وارد کشور می‌کنند، پروسه تعطیلات خود را شروع کنید. در این روند لازم است که با سفر به بنادر جنوبی ایران سوار کشتی شده و از طریق دریای سرخ و بصره و بعد از آن دریای مدیترانه و گذشتن از دریای اژه به سواحل ترکیه وارد شوید .برای تجربه کردن سفر دریایی ترکیه می‌توانید از تورهای استانبول با کشتی های ایرانی ، عربی ، اکراینی و ... استفاده کنید. به طور حتم انتخاب این سبک سفر می‌تواند جذابیت های جدیدی برای شما و خانواده تان به همراه داشته باشد و جزو سفرهای خاص شما در ذهنتان ماندگار شود .

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه