آشنایی با طبیعت جزیره کیش

شنبه 04 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

کیش یکی از زیباترین جزایر خلیج فارس است , به عنوان مروارید خلیج فارس شناخته شده. البته این زیبایی کیش مختص به طبیعت آن نیست و بافت شهری در کیش نیز از زیبایی های خاصی برخوردار است مراکز تجاری و پاساژهای شیک، رستوران های لوکس و هتل های چندین ستاره جزیره کیش را به بهترین مقصد برای یک سفر لوکس و داخلی تبدیل نموده است و همواره مسافران بسیاری برای گذراندن تفریح در این جزیره با تور کیش به این جزیره می روند امکانات سفر با تور کیش بسیار زیاد است و شما و عزیزانتان در سفری خوش و خاطره انگیز در این جزیره به سر می برید , در این متن اما، درباره طبیعت زیبای جزیره کیش توضیحاتی ارائه شده است که مشاهده آن برای دوستداران کیش خالی از لطف نیست , پس با ما همراه باشید.

کمی بیشتر درباره آب و هوا و جزیره کیش ...

کيش در طبقه بندی معمول اقليم شناختی و برحسب عوامل و عناصر اقليمی، به ويژه واقع بودن در مجاورت رأس السرطان و معرض سیستم پرفشار هوای حریم حاره ای و داشتن ویژگی هائی از موقعیت محلی که در آب های گرم و کم عمق خلیج فارس و تأثیر شرایط اقلیمی آن قرار دارد، طبیعتاً گرم است و همیشه و یا در بیش تر ایام سال هوایی شرجی دارد. بارش های کیش معمولاً در ماههای آذر و اسفند صورت می گیرد. بارش های آذرماه تقریباً نا منظم و شدت متغیر دارد. اما بارش های اسفند ماه منظم، وضعی نسبتاً ثابت و دارای میانگینی در حدود 31 میلی متر است. برآوردهای نسبی، چند ساله نشان می دهد آغاز فصل بارش معمولاً  آبان ماه و پایان بارندگی تقریباً اردیبهشت ماه است و ایام بارندگی آن در مجموع چند ساعت است و در چند روز صورت می گیرد. آز آنجا که جزیره ی کیش در نوار رویشی حریم حاره ای قرار دارد، طبیعتاً نفوذ گاه به گاه جریان های فصلی اقیانوس هند به آن به ویژه در مرداد ماه که اوج فعالیت این جریان ها است، هر ازگاه دارای بارش های اتفاقی پراکنده و سریع و کوتاه تابستانه به صورت رگبارهای شدید است. مقدار نزولات تابستانه کیش گاه از تمامی مقدار بارش سالیانه آن بیش تر و معمولاً سیل آسا است.

موقعیت جغرافیایی و پوشش گیاهی جزیره کیش ...

موقعیت جغرافیایی کیش در سواحل جنوبی ایران ، نوار باریکی از سرزمین های خشک و گرمسیری دنیا است. اوضاع خاص جغرافیای اقلیمی جزیره، که در آب های گرم و کم عمق دریا در تنگه هرمز قرار دارد، موجب وضع خاص فقر پوشش گیاهی جزیره است. میزان بارش کم و تبخیر چندین برابر بارش سالانه و گرمای پایای بالا، در بیش تر ایام و ماه های سال، اقلیم جزیره را خشک، نیمه بیابانی و بیابانی نموده است. پوشش سبز جزیره شامل دو گروه از گیاهان علفی یک ساله، چند ساله و گیاهان نیمه چوبی، و چوبی است. خزان گیاهان جزیره در آغاز فصل گرم و خشک تابستان شروع می شود. رویش های علفی جزیره معمولاً در اواخر مهرماه و نیمه آبان به تدریج ظاهر شده، موجب سیمای سبز زمین های خشک و خاکستری و سوخته در آفتاب تابستانی جزیره می شود.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه