جاذبه های طبیعی شهر دبی

شنبه 04 دی 1395 - جهان گردی,گردشگری

دبی به عنوان یکی از شهرهای حاشیه خلیج فارس و یکی از جذابترین امارت های امیر نشین امارات متحده عربی است. دبی شهری می باشد که از حیث امکانات و منابع طبیعی، بیشتر به کشورهای اروپایی شباهت دارد. دبی از جهت تجارت و اقتصاد یکی از هفت امارت امیرنشین در امارات متحده عربی محسوب می شود و بیشترین جمعیت را در مقایسه با سایر شهرها دارد. تور دبی قطبب سرگرمی و تفریح در خاورمیانه است و سالانه گردشگران بسیاری از کشورهای مختلف اروپایی و آمریکایی به این شهر توریستی تجاریی سفر می کنند. این جزیره زیبا دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است، فارغ از جاذبه های توریستی و شهری جاذبه های طبیعی دبی هم، یکی از دلایل جذب گردشگران است. برای مسافرانی که با تور دبی به این شهر سفر می کنند، امکان بازدید از انواع جاذبه های گردشگری فراهم شده. مهمترین جاذبه های طبیعی شهر دبی انواع بیابان ها و صحراهای آن می باشد در این متن سعی نمودیم درباره جاذبه های طبیعی دبی و مناطق طبیعی آن توضیحاتی ارائه کنیم تا بیشتر با جاذبه های گردشگری دبی آشنا شوید.

بیابان آل صحرا

دبی بخشی از منطقه‌ی بیابانی صحرای عربی است. بیشتر بخش‌های آن با خاک‌های بیابانی شنی و سنگ‌ریزه‌های سفید پوشانده شده که این یکی از مشخصه‌های متمایز تمامی مناطق این کشور است. بخش شرقی شهر دبی، تپه‌های ماسه‌ای قرمزرنگی وجود دارند که علت قرمزی رنگ آنها وجود اکسید آهن است. شن‌های نواحی ساحلی نیز از مرجان‌های خرد شده و صدف‌ها تشکیل شده. این منطقه با رشته‌کوه حجر در غربT که بیشترین ارتفاع آن در برخی مناطق به ۱۳۰۰ متر نیز می‌رسد، احاطه شده. با وجود اینکه این شهر در یک منطقه‌ی بیابانی قرار دارد اما درختان خرما، اقاقیا، گیاهان وحشی و سنبل بیابانی در دشت‌های این شهر رشد می‌کنند. این صحرا وسیع با 37 میلیون فوت مربع  مساحت و دانه های شنی دست نخورده و بکر، بهترین جاذبه طبیعی این منطقه به شمار می آید و بازدید از آن در برنامه بیشتر در تورهای دبی هست. در این صحرای منحصر به فرد، اقوام مختلفی زندگی می کنند که با خونگرمی تمام از مسافران تور میزبانی می کنند. شترسواری نیز در بیابان آل صحرا از تفریحات رایج در تور دبی است.

پناهگاه حیات وحش راس الخور

این پناهگاه محل اقامت موقت پرندگان مهاجری است که از سمت جنوب دبی وارد این کشور می شوند. وجود پرندگان و سایر موجودات آبزی دیگر در این منطقه زیبایی دو چندان به آن بخشیده است و تور دبی را لذت بخش تر کرده است. اگر تصمیم دارید از این پناهگاه در تور دبی دیدن کنید، می توانید از طبیعت راس الخور که تالاب بزرگی در دبی محسوب میشود دیدن کنید. برجسته ترین مهاجرت به این تالاب در فصل زمستان صورت می گیرد که فلامینگو های صورتی بدان مهاجرت می کنند. اگر تور دبی را در فصل زمستان انتخاب می کنید، قطعا از این پناهگاه دیدن کنید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه