تور طبیعت گردی جنگل نقله بر رودبار

شنبه 04 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

یکی از تورهای طبیعت گردی یک روزه یا چند روزه تور جنگل نقله بر رودبار می باشد. این تور یکی از تورهای طبیعت گردی است که همواره طرفداران خاص خود را دارد. در این تور متنوع، در عین حتال که از جاذبه های طبیعی زیبا دیدن می کنید، از میان جنگلی زیبا نیز گذشته و طبیعت بکر رودبار را می بینید. سایت همگردی بهترین تورهای یک روزه یا چند روزه  را برای علاقمندان به طبیعت برنامه ریزی نموده است که پیشنهاد ما به شما، انتخاب این تورها است زیرا با سفر به طبیعت، حال و هوای شما بهبود پیدا می کنید و در کنار عزیزانتان سفری خوش را تجربه خواهید کرد.

روستای نقله بر کجاست ؟

نقله بر نام دهستانی جنگلی و سرسبز است در ۴۵ کیلومتری جاده رشت به قزوین و مشرف بر سپیدرود است , این دهستان جزء شهر تازه تاسیس رستم آباد رودبار است. نقله بر شامل روستاهای کوچکتری چون: کوله کش، پیرسرا، مازیان وحبیب آباد می‌باشد. جمعیت دهستان پس از زلزله سال ۱۳۶۹ رو به کاهش گذاشت اما در سالیان اخیر با توجه به زیبایی طبیعی و ییلاقات سر سبز این دهستان، مجددا جمعیت با رشد روبرو شده‌است. جمعیت همه دهستان ها حدود ۲۵۰ نفر می‌باشد که در فصول گرم سال این جمعیت بیشتر هم می‌شود,  ییلاق نقله برین یکی از زیبایی های منحصر به فرد این دهستان است. این روستا دارای جنگل بسیار زیبا با طبیعتی شگفت انگیز است که همه ساله اشخاص بسیاری برای دیدن این جنگل زیبا به روستای نقله بر سفر می کنند. جنگل نقله در نزدیکی روستای رستم آباد شهرستان رودبار قرار گرفته است.

کمی بیشتر درباره  نقله بر 

در ابتدای مسیر ورود به جنگل بایستی در مسیر تقریبا شیب‌داری پیاده‌روی کنید تا به جنگل انبوهی قدم بگذارید. این جنگل دارای گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری است. تعداد زیادی از درختان آزاد، انجیلی، ممرز، بوته‌هایی شامل ازملک ، پاپیتال ، سرفیلی و... در این جا به چشم می‌خورد. پرندگان این جنگل نیز شامل توکای سیاه ، قمری خانگی، چرخ ریسک بزرگ ، کمرکولی جنگلی و...هستند.  با قدم زدن در  این منطقه‌ی سرسبز، شانس دیدن  پستاندارانی چون اشگول ، شغال ، گراز  و...را نیز خواهید داشت. چشم‌انداز زیبای رودخانه بزرگ سفید رود در پایین دره و قله درفک از جنگل نقله بر تماشایی است. جنگل نقله بر از جمله مکان‌هایی است که به تازگی مورد توجه طبیعت‌گردان قرار گرفته است. لازم به ذکر است که بخشی از درخت‌های این جنگل در آتش‌سوزی آذرماه 89 در آتش سوخت. اما این ییلاق، یکی از زیبایی های منحصر به فرد این دهستان نقله برین است,بهترین زمان سفر به این روستا و دیدن جنگل زیبایش از انتهای اردیبهشت ماه تا ابتدای دی‌ماه است. اما این موضوع بدین معنا نیست که زیبایی این جنگل در بقیه سال کاهش می‌یابد بلکه به علت شرایط جوی رفتن به این منطقه سخت می‌شود. سایت همگردی معرف انواع تورهای سفر به نقلهدر فصول مختلف سال است و شما می توانید در هر زمانی که مایل باشید برای دیدن این جنگل زیبا به روستای نقله بر سفر کنید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه