هرمز | جزیره ای سرخ پنهان در خلیج فارس

چهارشنبه 01 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

فقط 20 الی 30 دقیقه قایق سواری لازمه تا از بندر عباس به جزیره خواب آلودی پا بزاری و ببینی چطور از هیاهو و شلوغی های پایتخت به دوره و داره استراحت می کنه. هنگامی که کاپیتان قایق کنار دیوار و اسکله ی دریای خلیج همیشه فارس ترمز کرد چیزی که دورو برت رو فرا گرفته فقط سکوته، سکوت مطلق و تو جز این چیز دیگه ای نخواهی شنید. این است بهترین توصیف برای جزیره هرمز !
تنها قسمت کوچکی از این دهکده ساکن داره. قلعه پرتغالی ها به آرومی لبه شمالی دهکده جا خوش کرده و روستایی در آغوش درختان نخل، مساجد سنگی کمرنگ و خاک های رنگی که جدا به دور از شلوغی ها و ترافیک هستن دیده میشن و میشه گفت که بیشترین مساحت جزیره خالی از سکنه است و پر از صخره های عظیم.

هرمز

بیشتر فضاهای جزیره هرمز به خاطر تابش شدید نور خورشید ناهموارن و خشک شدن. اما همین ها هم جذاب و فریبنده هستن و یک مقصد محبوب برای علاقه مندان زمین شناسی. البته امروزه جزیره پر از مسافران و ماجراجویانی میشه که دوست دارن خاک های رنگی رو در دست بگیرن و از نزدیک لمسش کنن یا ساحل های آروم با شن های سفیدش رو با پای پیاده طی کنن یا اینکه از صخره های عجیب و حیرت آورش دیدن کنن که چشم انداز فوق العاده جذابی به دریا دارن و همین طور دره ها.
برای سفر به این جزیره تنها دیدن خود خاک ها کافیست. خاک هایی که از هزاران رنگ هستن و نظیرشون جای دیگر ایران نیس.
سفری چند روزه باید کرد. برای ماندن و غذا خوردن در جزیره هم جای نگرانی نیست. چون برای توریست ها رستوران ها و فروشگاه های وجود داره که لوازم مورد نیاز رو به فروش می رسونن. سری زنان بومی جزیره در خانه ها برای مسافران غذاهای محلی پخت می کنن با قیمت هایی مناسب و مقرون به صرفه. تست غذاهای محلی هرمز ها هم خالی از لطف نیست.

جزیره هرمز

صخره های هرمز

سواحل هرمز

دم قلعه از خانم هایی که لوازم دستی و سنتی بساط کردن درخواست کشیدن اشکال روی دست و پا با حنا کنین. به قول خود هرمزی ها حنا بریزین. این هم یکی از حس هاییست که اینجا باید تجربه کرد.

نقش حنا در هرمز

راه دسترسی:

برای رسیدن به جزیره هرمز کافیه از شناورهایی که همه روزه از صبح تا غروب (البته هنگام تاریکی هوا حرکت شناورها به توریست ها ربط پیدا می کنه) به سمت جزیره حرکت می کنن استفاده کنین با هزینه ای 6000 هزار تومن.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه