معرفی پارک های مشهد

چهارشنبه 01 دی 1395 - ایران گردی,گردشگری

شهر مشهد به عنوان بزرگترین شهر زیارتی کشور، نزد مسافران و زائران از جایگاه ویژه ای برخوردار است زیرا در این شهر حرم مطهر امام هشتم قرار دارد و این خود مهمترین دلیل سفر به مشهد می باشد سالانه مسافران بسیاری به مشهد سفر می کنند و زیارت و سیاحت می کنند. در حال حاضر شهر مشهد جاذبه های تفریحی برای مسافران فراهم آورده است که از نظر گردشگری در سطح بالایی قرار دارد، به طور مثال پارک های آبی یا مراکز خرید و پارک های طبیعی که در مشهد قرار دارند، همواره بهترین مکان برای گردش و تفریح مسافران مشهد می باشند. در این متن درباره مکانهای تفریحی مشهد همانند پارک های مشهد توضیح داده می شود به طوری که شهر مشهد، پارک های بسیاری دارد که هر کدام به تنهایی دارای زیبایی هایی می باشد. اشخاصی که با تور مشهد به این شهر سفر می کنند حتما به پارک ها و مکان های تفریحی مشهد رفته و از تفریح در این پارک ها لذت می برند.

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد که از گردشگاه های قدیمی مشهد است، در انتهای بلوار وکیل آباد قرار دارد . این پارک با انبوهی از درختان کاج ، چنار و درخت تبریزی درون دره ای باصفا و خوش آب و هوا جای دارد و نهر های متعددی در آن جاری است که از قنات های وکیل آباد آب می گیرند. در بالادست پارک وکیل آباد باغ وحشی نیز وجود دارد که در آن انواع پستانداران، پرندگان، چرندگان و خزندگان نگداری می شوند. باغ وحش وکیل اباد همه روزه از ساعت 8:30 تا 17 پذیرای بازدیدکنندگان است و بازدید از آن تنها با خرید بلیت امکان پذیر است. پارک جنگلی وکیل آباد در جنوب غربی مشهد واقع شده و با بلوار عریض و زیبای وکیل آباد به میدان آزادی مرتبط می شود. پارک جنگلی وکیل آباد که درگذشته به نام میرطراز یا باغ وکیل آباد شناخته می شد. این پارک قدیمی با پستی و بلندی های طبیعی و درختان کاج و چنار از گذشته های دور به عنوان یکی از مراکز ییلاقی مشهد به شمار می آید.

پارک کوهسنگی

کوهسنگی یکی از قدیمی ترین و خاطره انگیز ترین گردشگاه های مشهد است که به دلیل وجود دو کوه سنگی مشرف به شهر به این نام خوانده می شود و در کنار رشته کوه های جنوبی مشهد واقع شده است.این تفرجگاه زیبای شهر مشهد در تابستان جاری با پذیرش حجم انبوه گردشگر، پس از حرم مطهر و آرامگاه فردوسی، رتبه سوم حضور مسافر و گردشگر را به خود اختصاص داد. هوای لطیف و دید مناسب , پارک کوهسنگی مشهد گردشگاه ها قدیمی مشهد از فراز کوه هایی که رسیدن به بالای آنها سهل وآسان است، این پارک زیبای مثلثی شکل را از دیر باز مورد استقبال زائران و مجاوران مشهد قرار داده است.طرح بزرگ توسعه مجموعه تفریحی گردشگری کوهسنگی در حالی در حال انجام است که هم اکنون این مجموعه در مجاورت بافت شهری قرار گرفته است و بخشی از جاده کمربندی مشهد که جاده آسیایی نیز نامیده می شود، از کنار اراضی آن می گذرد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه