سفر به طبیعت | جذاب ترین تورها را بشناسید !

سه شنبه 30 آذر 1395 - دانستنی ها,مقالات آموزشی

 جدا از تورهای مسافرتی معمول و شناخته شده ای که با آن آشنایی داریم برخی آژانس های مسافرتی دست به ایجاد تنوع زده اند و با اعمال برخی تغییرات تورهایی را مخصوص نسل جوان در برنامه تورهای مسافرتی خود قرار داده اند. این تورها که به صورت اصلی بر روی اصل طبیعت گردی تمرکز دارند، سفری را فراهم آورده اند که بتوان چند روزی را به دور از مدرنیته و زندگی شهری در دامان طبیعت سپری کرد و از جذابیت های بی نظیر مناطق مختلف بهره مند شد . شما بسته به تمایل خود می توانید با مراجعه به آژانس های مسافرتی از برنامه ی تورهای طبیعت گردی و تورهای مسافرتی ویژه ی این موسسات مطلع شوید.

انواع تورهای طبیعت گردی

در این میان برخی تورهای مسافرتی بر روی نواحی کویری متمرکز شده اند و با ارائه ی برنامه هایی مفرح چون کویر نوردی، عکاسی از طبیعت کویر و یا رصد های ستاره شناسی محیطی فراهم آورده اند که علاقه مندان بتوانند حد اکثر استفاده و لذت را از برنامه های این تورهای مسافرتی ببرند. از جهت دیگر تورهای مسافرتی ویژه ای برنامه ی سفر خود را تنها به نواحی شمالی کشور اختصاص داده اند و با برپایی اردوهایی در جنگل و ارتفاعات، نسبت به جلب رضایت مسافرین تلاش می کنند. به طور کل کشور ما با بهره مندی از انواع و اقسام جاذبه های طبیعی از کویر و دریا گرفته تا مناطق مرتفع و جنگل، پتانسیل بسیار بالایی در امر گردشگری دارد و می توان بنا بر هر سلیقه ای منطقه ای را به مسافران پیشنهاد داد. این مهم از نظر آژانس های مسافرتی نیز پنهان نمانده و این موسسات چند سالی است که بر روی ایجاد تنوع در سرویس های خود متمرکز شده اند. و با ایجاد تورهای مسافرتی ویژه ی طبیعت دوستان این شانس را در اختیار ایشان قرار داده اند که بتوانند چند روزی را در دامان طبیعت از درگیری های زندگی شهری دور مانده و با اعصابی آرام از مناظر طبیعی لذت ببرند.
در کنار این جریان می توان به برخی از روستاهای تاریخی نیز اشاره کرد که می توان با ثبت نام در تورهای مسافرتی که این روستاها را به عنوان مقصد سفر خود در نظر گرفته اند از تجربه ای ناب و خاص بهره مند شد. برنامه ی سفر در این روستاها به این طریق است که می توان چند روزی را در خانه های روستایی سپری کرد و با فرهنگ و سنت آن مردم از نزدیک مواجه شد. از طرف دیگر این تورهای مسافرتی به صورت معمول از مسافرین خود با غذاهای محلی و سنتی آن منطقه پذیرایی می کنند و این می تواند لذتی دو چندان را به مسافرین عرضه کند. در کل بد نیست گاهی با قرار گرفتن در موقعیتی خاص تجاربی جدید را بدست بیاوریم و نسبت به دیدن ناشناخته ها و تجربه های فوق العاده رغبت نشان دهیم. کنار گذاشتن تورهای مسافرتی معمول، شهرهای مسافرتی کلیشه و جاذبه های توریستی که همه ساله جزو انتخاب های ما برای سفر بوده ، می تواند این شانس را در اختیار ما قرار دهد که با انتخاب مناطق خاص و تورهای مسافرتی ویژه که مقاصدی نا آشنا دارند، تجارب جدیدی نسبت به طبیعت کشورمان بدست آوریم و با نگرشی دیگر نسبت به سپری کردن تعطیلات خود لذتی چند برابر را تجربه کنیم.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه