تماشای مشهد | سفر به زیباترین نقطه خراسان

دوشنبه 29 آذر 1395 - ایران گردی,گردشگری

شهر مشهد  یکی از شهرهای زیارتی است که وجهه گردشگری نیز دارد سالانه مسافران بسیاری در این شهر بزرگ اسکان داده می شوند به طوری که اطراف حرم بسیاری از هتل ها و هتل آپارتمان ها را می بینید که برای آسایش زائران ساخته شده است . اشخاص بسیاری در سال برای سفر خود برنامه ریزی می کنند به طوری که برخی از مسافران و زائران مشهد تقریبا چندین بار در سال به مشهد سفر می کنند و از زیارت امام رضا (ع) آرامش می گیرند حال در مشهد مکانهای گردشگری و پربازدید دیگری نیز قرار دارد شاید برخی از اشخاص فقط زمانی که در مشهد می باشند به عبادت و زیارت بگذرانند اما برخی دیگر نیز هم زیارت می کنند هم از مکانهای تفریحی مشهد دیدن می کنند. مسافرانی که با  تور مشهد به این شهر سفر می کنند برای مدت زمان سفر خویش برنامه ریزی دقیق تری دارند به طوری که مجری تور مشهد برای بازدید از مکانهای تفریحی یا تجاری مشهد نیز وقت مشخصی تعیین نموده است و مسافران تور مشهد بعد از زیارت و پابوس حرم امام رضا (ع) به مکان های پربازدید مشهد می روند و از تفریح و خرید لذت می برند در این متن درباره پربازدید ترین مکان های مشهد، توضیحاتی ارائه می شود با ما همراه باشید.

پارک های طلاب

پارک های امت و بوستان بسیج و میرزا کوچک خان در منطقه طلاب قرار دارند که بسیار زیبا هستند . پارک امت دارای شهربازی است . پارک میرزا هم با کوره قدیمی آجر پزی دیدنی است .بوستان بسیج هم با محیطی بسیار وسیع دارای زمین های ورزشی زیادی است که بسیار جذاب است . بازار های پر بازدید هم به این پارک ها نزدیک هستند این پارک ها از جمله پارک های مشهور و پربازدید مشهد است.

الماس شرق

بازارهای سپاد و الماس شرق با محیطی وسیع و تنوع معماری مکان های دیدنی دیگر هستند که در این بازار ها شهربازی و آب نماهای دیدنی خودنمایی میکند .این بازار از بزرگترین مراکز تجاری است.

پارک های آبی

پارک های آبی هم چون سرزمین موج های آبی و پارک آبی ایرانیان هم امروزه از پربازدید ترین مکان های مشهد محسوب می شوند .

مقبره نادرشاه افشار

نزدیک حرم در چهارراه شهدا پارک موزه ایی به نام آرامگاه نادرشاه قرار دارد که دارای موزه و پارک است که بسیار قدیمی و جالب توجه است . ما به شما پیشنهاد می کنیم هرگز بازدید از این مکان دیدنی را از دست ندهید .این موزه شامل لباس ها و سلاح های قدیمی می شود که در مرکز این پارک زیبا قرار دارد , مجسمه نادر شاه فوق العاده زیباست .

پارک کوهسنگی

از پارک های دیدنی دیگر مشهد که در جنوب مشهد و لایه داخلی کمربندی شهر قرار دارد کوهسنگی مشهد است که فضای بسیار مطلوبی دارد . کوه این پارک کاملا طبیعی و با دارا بودن پله مسیری امن برای بالا رفتن ایجاد کرده که بالای کوه مزار شهیدان گمنام قرار دارد . در وسط پارک هم دریاچه مصنوعی کوچکی قرار دارد ,این پارک زیبا همواره مقصد مسافران مشهد برای گذراندن گردش و تفریح می باشد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
5
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x