کیش | جزیره مرجانی خلیج فارس

یکشنبه 28 آذر 1395 - ایران گردی,گردشگری

جزیره کیش یکی از جزایر خلیج فارس می باشد این جزیره زیبا یکی از جزایر مرجانی است به طوری که در آبهای جزیره کیش می توانید انواع مرجان های دریایی را ببینید. برای بسیاری از گردشگران سفر به کیش و مشاهده این جزیره مرجانی از نزدیک بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است. حال این سوال برای برخی از شما پیش می آید که مرجان چه نوع آبزی است و چگونه می توان آن را دید ؟؟ البته این نکته را نیز باید ذکر کنم که در جزیره کیش تنوع گونه های جانوران دریایی و گیاهان دریایی وجود دارد و این جزیره را به جزیره ای شگفت انگیز تبدیل نموده است .جزیره کیش به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل دنیاست چراکه آبهای ساحلی کیش فاقد کوسه خطرناک بوده و استفاده از آب دریا کاملا بی خطر است,  البته کوسه هایی که در ساحل دیده می شوند، از ماهی های کوچک تغذیه می کنند و برای شناگران خطری ندارند. ساحل کیش از آن سواحل استثنایی دنیاست که هم در فصل سرما و هم در فصل گرما برای مسافران قابل استفاده است و آژانس های بسیاری برای آن تور دارند..

در این متن سعی شده است که بیشتر درباره جزیره کیش توضیح داده شود تا با آن بیبشتر آشنا شوید و برای انتخاب یک سفر هیجان انگیز کیش را انتخاب کنید .مرجان چیست؟ در ميان اقيانوسهای جهان يکی از غنی ترين فرم های تنوع زيستی را در ساختارهای زنده ای می يابيم که مرجان نام دارند.این آبسنگهای مرجانی و زیبا صخره های زنده ای می باشند که به ظاهر بی جان است اما تنوع بالای موجودات ساکن آنها را در کمتر اکوسيستمی می توان مشاهده نمود. مرجان دریایی نوعی جانور گیاهی می باشد که از دسته کیسه تنان می باشد و اغلب دسته جمعی زندگی می کنند , تجمع مرجان ها و ترشحات آهكی آنها، در طول دوران مختلف زمين شناسی در پيدايش جزيره كيش نقش داشته است.اين آبزيان حساس بويژه در مناطق گرمسيری جهان نقش بسيار مهمی را در پايداری و تداوم حيات اقيانوسها ايفا می کنند. همچنین آبسنگهای مرجانی نقش مهمی را در پايداری و پابرجائی جوامع محلی دارند.

سالانه گردشگران بسیاری به کیش سفر می کنند و برای تفریح به ساحل کیش می روند در این ساحل انواع تفریحات هیجان انگیز را می توانید بیابید و سفری لذت بخش برای خود و عزیزانتان رقم بزنید .مسافرانی که هنوز برای تعطیلات نوروزی خویش مقصدی انتخاب نکرده اند می توانند جزیره کیش را انتخاب کنند و از مناظر زیبای کیش لذت ببرند لذا ما به شما تور کیش را پیشنهاد می کنیم شما می توانید در فراغ بال به کیش سفر کنید و از این جزیره مرجانی و گونه های گیاهی که دارد دیدن کنید به علاوه می توانید در ساحل این جزیره از انواع تجهیزات و وسایل بازی و تفریحی لذت ببرید.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه