سفری متفاوت به ارمنستان !

شنبه 06 آذر 1395 - رپرتاژ آگهی,خبر

ارمنستان با نام رسمی جمهوری ارمنستان کشوری در قفقاز جنوبی به پایتختی ایروان که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری اذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران  هم مرز است.

گردشگری در ارمنستان:

دریاچه سوان: بزرگترین دریاچه ی قفقاز و از بزرگترین دریاچه های کوهستانی اب شیرین در جهان است. این دریاچه از نظر جغرافیایی در مرکز ارمنستان و در استان گغارکونیک واقع شده است. سوان از دو کلمه سیاه و صومعه گرفته شده است.

شهر توریستی جرموک: یک شهر کوهستانی با چشمه های اب گرم است که به خاطر چشمه های اب گرم واب معدنی بسیار مشهور و مورد توجه برای توریست ها می باشد.شهر جرموک دارای ابشارها, هوای تازه, دریاچه مصنوعی, مسیرهای پیاده روی, جنگل های  زیبا و استخر های اب معدنی می باشد.

بال های تاتو:طولانی ترین تله کابین بدون توقف در جهان میباشد. این خط میتواند دسترسی به صومعه تاتو, یکی از مهم ترین مراکز مذهبی کشور ارمنستان و اصلی ترین جاذبه توریستی این کشور ر تسهیل بخشد.

دیلیجان: شهری سرسبزدرشمال ارمنستان است.که به ان" سوئیس کوچک" گفته میشود.پارک ملی دلیجان یکی از پارک حفاظت شده جمهوری ارمنستان است.

موزه ماتناداران:یکی از ثروتمند ترین موزه های نگهداری نسخ و کتاب های مربوط به قرون وسطی در ارمنستان و دنیا میباشد.

صومعه گغارد: یک صومعه قرون وسطی  در استان کوتایک میباشد. و به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو ثبت شده است.

موزه تاریخ ایروان: یک موزه  وسیع با بخش های باستان شناسی,سکه شناسی, قوم نگاری, تاریخ مدرن و مرمت است که در میدان جمهوری قرار دارد.

 ساختمان اپرا: جزو یکی از 10 سالن اپرای برتر دنیا می باشد.

تور اسکی - زاخکازور ارمنستان - دره گلها

شهر کوچکی است با جمعیت 1700 نفری که در 60 کیلومتری ایروان واقع شده است و اساسا به خاطر تله کبین و پیست اسکی زیبا و منحصر به فردش شهرت دارد.
کسانی که می خواهند شب را در این شهر کوچک و دست داشتنی اقامت داشته باشند این شانس را خواهند داشت که نیمه شب را در دیسکوی هتل" کچاریس" و یا دیسکوی خانه ی هنرمندان بروند.
چشمه های اب شیرین معدنی در زاخکادزور از شهرت بسیاری برخوردا هستند.
در فصل زمستان مسافران میتوانند علاوه بر اسکی و تفریحات شبانه از امکاناتی همچون"لژ موتوری" که به مبلغ ساعتی 10 هزار درام کرایه داده میشود, سورتمه و حتی کرایه دادن اسب نیز, برخوردار گردند.

برای اطلاع ازدیگر تورهای مسافرتی تابان پرواز آسیا با ما تماس بگیرید.
تور زمینی ارمنستان ویژه تعطیلات
تلفن: 02188747700
تلفن همراه: 09126070599

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه