راهنمای سفر به شهر دوچرخه ها

چهارشنبه 19 خرداد 1395 - جهان گردی,گردشگری

شهر آمستردام به ساختمان های آجری قرمز رنگ و کانال های تودرتو معروفه. ساختمان هایی که به خاطر شکل و رنگشون فقط تو کارتون ها و نقاشی ها دیدین. کانال های تودرتویی که باید از دلشون با قایق ها و کشتی ها رد بشین تا بتونین حال و هوای واقعی آمستردام رو تنفس کنین. باید از یه دکه نزدیک، سیب زمینی سرخ شده هلندی بخرین و با پای پیاده روی پل های قدیمی راه برین تا بتوننی حس مردم شهر رو لمس کنین. یا اینکه با خیال راحت در خیابان ها و بزرگراه ها دوچرخه سواری کنین و هوای پاک این شهر رو تنفس کنین.
آمستردام شهریه که کوچه پس کوچه ها و مردمش بهش ارزش دادن پس برای دیدن این شهر حتما باید حوصله صبح تا شب خیابون گردی رو داشته باشین و تمام کوچه های این شهر رو زیرورو کنین. پیاده روی و بازدید از مراکز هنری، کانال گردی در حاشیه کانال ها. این حس ها واقعا توصیف نشدنیه و فقط با تجربه کردن به دست میاد. 
رودخانهٔ آمستِل از وسط این شهر می گذره و شبکهٔ گسترده‌ای از کانال ها، بخش‌های مختلف شهر رو به هم وصل می‌کنه. اکثر مردم این شهر با دوچرخه رفت و آمد می کنن به طوری که حدود 650 هزار دوچرخه در این شهر موجوده. به همین دلیله که این شهر از لحاظ تمیزی و آب و هوایی بی نظیره. سمبل و نماد اصلی این شهر آسیاب های بادی، گل لاله و ساختمان های آجری قرمز رنگه پس حواستون باشه وقتی به این شهر زیبا سفر کردین، یادگاری از نمادهای این شهر رو برای عزیزانتون به سوغات بیارین. 

پس برای آشنایی هر چی بیشتر و مطالعه راهنمای سفر به آمستردام  با همگردی همراه باشین. 

آمستردام

آمستردام

آمستردام

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x