معبدی که توسط دریا بلعیده شد!

پنجشنبه 20 خرداد 1395 - جهان گردی,گردشگری

" تاناه لوط " معبد خدای دریاها که بر روی تخته سنگ دریایی عظیمی قرار گرفته و مارهای سمی نگهبانان آن هستند، یکی از دیدنی های جزایر بالی است.
جزر و مد آب، اواج خشمگینی که به صخره کوبیده میشوند و خورشیدی که نارنجی تر از همیشه غروب می کند، همه از دلایلی است که نباید بازدید از این معبد دریای را از دست داد، بنابریان با ما همراه باشید ...
در قرن شانزدهم میلادی هنگامی که " Dang Hyang Nirartha " از این ساحل می گذشت، برای دقایقی محو عظمت دریا و این صخره شده. ماهیگیران، او را که فرد مذهبی سرشناسی در آن دوران بود، شناختند و دعوتش کردند که شب را در ساحل مهمان آن ها باشد. صبح رسید و او با ماهیگیرها درمیان گذاشت که به هنگام تماشای برخورد امواج با صخره، احساس پاک و روحانی به او دست داد و در نظرش آنجا مکانی مناسب برای ساخت معبدی برای پرستش خدای دریاها آمد، بنابراین اولین تیشه بر سنگ صخره کوبیده شد تا امروز، این معبد علاوه بر عبادتگاه، به مکانی توریستی نیز تبدیل شود. طی سال ها بر روی این صخره ی عظیم، در اثر برخورد امواج و جزر و مد، سوراخ هایی بوجود آمده که مارهای سمی در آن لانه کردند، البته محلی ها معتقدند مارها تنها از معبد در برابر ارواح خبیث و شیطانی مراقبت می کنند و برای مردم آزاری ندارند. این معبد دریایی در شمال غربی جزایر بالی قرار گرفته و این روزها به نمادی فرهنگی مذهبی برای این جزیره و محلی برای تفریح، تماشا و عکاسی حرفه ای برای توریست ها تبدیل شده، البته بازار ماهی و صنایع دستی محلی را هم نباید فراموش کرد.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
0
مرتب سازی بر اساس:
    تا کنون نظری ثبت نشده است.
گروهها
پربازدیدترین های ماه