آبشار طبقاتی در لبنان | تماشای هیجان در کنار ترس

پنجشنبه 20 خرداد 1395 - جهان گردی,گردشگری

فکرشو کن روی پلی آهکی ایستادی و می تونی آبشاری 225 متری که با صدایی مهیب از برخوردش با دیواره سنگی اطراف و کف غار در حال ریزشه و فوق العاده زیباست رو از نزدیک ببینی.
این آبشار که از آب شدن برف ها در بهار بوجود میاد و از بلندای دره و از بین حفرات میان سه پل طبیعی، به داخل غار فرو می ریزه، اسمش " آبشار سه پل " هست. شما می تونید روی این سه پل و محوطه ی سنگی اطراف آبشار قدم بزنید تا فشار آبی رو که سنگ ها رو طی سال ها مورد فرسایش قرار داده احساس کنید.
بنابراین با ما همراه باشید و فرصت رو از دست ندید، برای اینکه تنها دو ماه در سال می تونید فرو ریختن این آبشار رو تماشا کنید!

آبشار " Baatra Gorge " که با نام " آبشار سه پل " شناخته شده، یکی از زیباترین مناظر طبیعی جهانِ که در سال 1952 کشف شد. این آبشار که شاهکار طبیعت در لبنانِ، طی 160 میلیون سال شکل گرفته و هنوز هم در حال تغییره. از میلیون ها سال پیش در بهار و در ماه های مارس و آوریل، این آبشار جریان داشته و باعث ریزش و کنده شدن سنگ های آهکی و ساخته شدن این سه پل طبیعی شده. اولین پل قدیمی ترین اونهاست و سومین پل جوان ترین اونها.
امروزه محلی ها و توریست های زیادی برای بازدید از این آبشار و پل های آهکی زیبا و دیدنی، به لبنان سفر می کنن. پس شما هم فرصت رو از دست ندین و با یه برنامه سفر بهاری به لبنان سفر کنین تا در فاصله ای دور از آبشار عکسی قدی با اون بگیرید و یا دل و جرات خودتون رو جمع کنید و روی پل های سست اون قدم بزنید و بزارید تا قطرات آب، که باد اونها رو تو محوطه پخش می کنه، حسابی شما رو خیس کنه.
البته این روزها صحبت از ممنوع کردن بازدید از نزدیک هست. اینکه توریست ها بر روی پل ها قدم بزنن میتونه هم باعث نابودی این اثر طبیعی بشه و هم برای خودشون خطرناک باشه.
یادمون نره که آبشار هنوز جریان داره، بنابراین فرسایش هم هنوز اتفاق میوفته و این به معنی فرو ریختن سنگ ها از دیواره و یا حتی کناره های پل هست.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
5
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x