شهر تاریخی ققنوس

سه شنبه 17 فروردین 1395 - جهان گردی,گردشگری

فنگ هانگ (Fenghuang)، شهر باستانی ققنوس، ایالت هونان، چین

ققنوس شهری باستانیه که در جنوب غربی چین و در کنار رودخانه توجیاگ قرار داره، این شهر در ایالت هونان چین واقع شده که به داشتن طبیعت باشکوه و همچنین کوههای منحصر بفرد تیانمن (Tianmen) معروفه.

فنگ هانگ در لغت به معنی ققنوسه و بنا بر افسانه ای کهن دو ققنوس که بر فراز شهر پرواز می کردن اسیر زیبایی های این شهر می شن و دیگه این شهر رو ترک نمی کنن. شهر تاریخی ققنوس به دلیل احاطه شدن با طبیعتی فوق العاده و داشتن معماری تاریخی به عنوان زیباترین شهر چین شناخته شده و یکی از مراکز توریستی شناخته شده در چینه.

این شهر تاریخی و شگفت انگیز تاثیر خیلی کمی از دنیای مدرن گرفته و فرهنگ بسیار غنی داره که مربوط به چندین زبان قومی همراه با آداب و رسوم خاصشون و همچنین هنر و معماری متفاوتش می شه. اکثر ساکنین این شهر و روستاهای اطراف اون از اقوام میائو هستن و با لباس های مخصوصشون برای گردشگرای خارجی جذابیت زیادی دارن. چهره این شهر از زمان ساخت تا به امروز تغییر چشمگیری نکرده و می شه حداقل 200بنای تاریخی توش پیدا کرد، ساختمان هایی که به سبک مینگ و چینگ ساخته شدن و توسط یونسکو به خوبی حفظ شدن.

فنگ هانگ در منطقه ای نیمه گرمسیری واقع شده و هوای مرطوبی داره، زمستوناش معمولا کوتاه و معتدل هستن و تابستونای خیلی گرمی داره.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
3
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x