هنرگردی، تئاتر جنایت و مکافات

سه شنبه 10 آذر 1394 - دانستنی ها,مقالات آموزشی

یکی از تفریحاتی که شاید فقط برای قشر خاصی از افراد لذت بخشه ، دیدن نمایش وتئاتره. نمایش هایی تاثیرگذار که حس قوی بازیگرانش، اونقدر شما رو میبره توی داستان که باهاش همزاد پنداری می کنین. یکی از نمایش هایی که نباید دیدنش رو از دست داد، نمایش جنایت و مکافات شاهکار داستایفسکی هست که میشه اون رو در عیاشی، قتل با تبر و ساعت‌ها شکنجه روانی خلاصه کرد.

مضمون اصلی این کتاب که یکی از متفاوت‌ ترین رمان‌های تاریخ ادبیاته، راجب به قضاوته، داستان با این قضاوت شروع می شه که عده ای در جامعه هستن که بودنشون فقط باعث رنجش و عذاب دیگرانه، انسان هایی که در زندگی حس های منفی مثل طمع ، حسادت ، نفرت بر اونا غلبه کرده و سرشت زندگیشون بر این پایه و اساس بنا شده.

 

این نمایش فوق العاده در واقع اقتباسی از رمان مشهور جنایت و مکافات با نگاهی ذهنی و موزیکال به کارگردانی ایمان افشاریان و هنرنمایی مجید آقا کریمی، مهدی پاکدل، محمد پویا، زهرا سعیدی، سوده شرحی، الهام شکیب، پرنده علایی، عطا عمرانی، لادن کامیاب، محمود کیان، سپهر گودرزی، رامین محمدیان، مصطفی مظفری، یاشار مومن زاده و سیاوش میری هست. نقش اصلی این نمایش یعنی "راسکلنیکف" رو مهدی پاکدل بر عهده داره که با هنرنمایی فوق العاده ش همه رو شگفت زده می کنه. موزیکال بودن این نمایش به معنای شاد بودنش نیست، بلکه قراره از طریق موسیقی فضای داستان به مخاطب منتقل شه. برای دیدن این نمایش بی نظیر که درعمارت مسعودیه اجرا میشه تا ۱۷ آذر فرصت دارین و می تونین بلیتش رو از سایت "تیوال" تهیه کنین.    

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
1
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x