جاده چالوس ، از زیباترین جاده های دنیا !

سه شنبه 26 خرداد 1394 - ایران گردی,گردشگری

خیلی وقتها پیش اومده که زمان کافی برای رفتن به سفر نداریم ولی دلمون یه جایی خارج از شهری که توش زندگی می کنیم می خواد. جایی که خبری از دود و دم و ترافیک و شلوغی نباشه تا بتونیم با خیال راحت نفس بکشیم. جایی مثل جاده ...
نفس راحت تو جاده ای که طبیعت زیبا هم داشته باشه واقعا آرامش بخشه.
تو این قسمت از مجله، دوست دارم با هم سری به رویایی ترین و رمانتیک ترین جاده ایران بزنیم. جاده ای که شاید از معدود جاده هایی باشه که وقتی ازش عبور می کنی منتظر رسیدن به یه منطقه گردشگری نیستی چون خودش به تنهایی یه منطقه ی گردشگریه.
رویایی و آرامش بخش به نام جاده چالوس ...

جاده چالوس

آشنایی بیشتر با این جاده رویایی ...

شاید جالب باشه بدونین که جاده چالوس تو هر فصل به یه رنگ در میاد که همین رنگها باعث میشن منظره های باشکوهی جلوی چشماتون ظاهر بشه. منظره هایی که بیشتر شبیه رویا هستن تا واقعیت.
جاده چالوس کنار پیچ و خم های متعدد در دل کوه و زیبایی های بکرش، یکی از مهم ترین مسیرهای ارتباطی کشور هم محسوب میشه. مسیرهایی که از شمال به استان مازندران، از شرق به تهران و شمیرانات، از غرب به منطقه طالقان و از جنوب به کرج می رسه.
از سال 1312 که جاده کرج چالوس مورد بهره برداری قرار گرفت، کم کم انواع رستوران ها و واحدهای تفریحی و اقامتی در کنار جاده هم شکل گرفت و باعث شد تا تو یه تایم خیلی کوتاه، این جاده زیبا به یکی از تفریحگاه های مهم گردشگری کشور تبدیل بشه. سد امیر کبیر، رودخانه کرج، روستای فوق العاده زیبای واریان که بیشتر شبیه جزیره است تا روستا، زیبایی های این جاده رو چند برابر کردن. اما زیبایی و خاطره انگیز بودن جاده چالوس تنها به طبیعت شگفت انگیزش محدود نمی شه. این جاده تپه های باستانی و روستاهای تاریخی ای داره که قدمتشون به هزار سال می رسه. تونل های تو در تو و طولانی هم جزء جاذبه های این جاده هستن که معروف ترین این تونل ها کندوانه. چون بعد از این تونله که جاده چالوس از کرج خارج شده و به سوی مازندران سرازیر می شه. تونل کندوان در اردیبهشت ماه سال 1314 شمسی ساخته شد که کار ساختش چهار سال طول کشید.
این طور که قدیمی ها گفتن، کارگرها رو به ازای زدن هر کلنگ به یک سکه 5 ریالی که تو اون زمان ارزش زیادی داشته تشویق می کردن چون کندن تونل کندوان اون هم بدون تجهیزات واقعا کار سخت و دشواری بوده.
باز هم جاذبه های این جاده به همین جا ختم نمی شه. مکان های تفریحی دیگه ای هم کنار این جاده رویایی هستن که باعث میشن ساعت های خوشی روداشته باشین مثل پیست اسکی دیزین و خور.
یادتون باشه اگه خواستین به جاده چالوس سر بزنین از محصولات و سوغات روستایی های این جاده هم سراغ بگیرین. انواع ترشی خونگی، عسل کوهستان، ماست محلی، کره محلی، پنیر گوسفندی، سبزی های کوهی، قارچ و گلپر خشک و... سوغاتی های خوشمزه ان که باعث میشن حداقل برای چند روز هم که شده طعم خوراکی های صنعتی و کارخونه ای رو فراموش کنین.

جاده چالوس 1

جاده چالوس 2

جاده چالوس 3

جاده چالوس 4

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
39
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x