گرند کانیون | از جذاب ترین دره های جهان !

سه شنبه 22 اردیبهشت 1394 - جهان گردی,گردشگری

ما تو دنیایی زندگی می کنیم که گوشه گوشش پر از زیباییه. تو هر قاره، هر کشور، هر شهر و حتی روستاها، انقدر جاذبه های دیدنی زیاده که خیلی از ماها شاید فکرشم نکنیم که بشه از نزدیک شاهد دیدن اینهمه زیبائیها باشیم. درسته که از نزدیک دیدن یه حال و هوای دیگه ای داره ولی درموردشون اطلاعات داشته باشیم هم بد نیست.
تو این قسمت از مجله همگردی دوست دارم شمارو با دره ای عمیق و رنگارنگ که تو آریزونا قرار داره آشنا کنم. دره ای منحصر به فرد که چشم هر بیننده ای رو خیره می کنه و یه تصویر فراموش نشدنی تو ذهن افراد به جا می ذاره. دره گرند کانیون (Grand canyon)

Grand canyon

گرند کانیون که یه پارک ملی تو ایالت آریزوناست، از نظر زیبایی و رنگارنگ بودن، معروف ترین دره جهان به حساب میاد. بخش بزرگی از این دره تو پارک ملی گرند کانیون قرار گرفته که یکی از اولین پارک های ملی آمریکاست. شکل امروزیه این دره محصول میلیون ها سال حفاری و فرسایش طبیعیه که جریان نیرومند رودخانه کلرادو هم برای مقاوم نگه داشتنش نقش مهمی بر عهده داشته. شکاف این دره فوق العاده خیره کنندس. زیبایی اینجا بی نهایت زیاده و به دلیل شهرتی که داره بهترین مکان برای عکاسان شده. سطح پرشیب دره و رنگ های خیره کننده دیوارهاش، تاریخ حیات 2 میلیارد ساله زمین رو به شکل رمز آلودی بیان می کنه.
گرند کانیون با عمق 1800 و طول 446 کیلومتر از جاذبه های بزرگ گردشگری آمریکاست که به علت فرسایش 6 میلیون ساله رودخانه کلرادو و تابش پرقدرت خورشید، زیباترین مناظر طبیعی جهان رو به وجود آورده.
این دره زیبا توسط پارک ملی گرند کانیون اداره و محافظت می شه و به عنوان یکی ازعجایب طبیعی جهان ثبت شده است. 2 میلیارد سال از سرگذشت زمین توسط رودخانه کلورادو و حرکات فلات کلورادو بر دل این دره حک شده و طبق اکتشافات زمین شناسی، رودخانه ی کلورادو حدود 17 میلیون سال پیش جریان خودش رو در دل این دره ی وسیع آغاز کرده و از اون زمان تا حالا چنین طرح و نمای دلفریب و شگفت انگیزی بوجود آورده. درسته که گرند کانیون ژرف ترین و وسیع ترین دره ی جهان نیست ولی لایه های رنگارنگ و تماشایی اش به همراه پیچ و خم های زیبا و عجیبش باعث شده که معروفترین دره ی سراسر جهان باشه.
پارک ملی گرند کانیون یکی از برترین جاذبه های طبیعی جهانه که همه ساله بیش از 5 میلیون گردشگر رو به خودش جذب می کنه. جالب اینه که طبق اکتشافات باستان شانسی نسل انسان از 1200 سال قبل از میلاد تو اینجا زندگی می کرده و غارهای فراوانی یافت شده که به خوبی این مدعا رو ثابت می کنه. اسپانیائیان اولین مهمان های این دره بودن که در قرن 16 میلادی به اینجا اومده و با ورود خود زندگی و فرهنگ این ملت بومی رو دست خوش تغییر کردن.

گرند کانیون

گرند کانیون 1

گرند کانیون 2

گرند کانیون 3

گرند کانیون 4

گرند کانیون 5

گرند کانیون 6

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
23
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x