شگفت انگیزترین ساحل های جهان ! (قسمت اول)

یکشنبه 13 اردیبهشت 1394 - جهان گردی,گردشگری

وقتی اسم ساحل به گوش ما میخوره اکثرمون یاد شن های قهوه ای یا کرم میوفتیم که موج دریا تند تند باهاشون برخورد می کنن و خیس میشن. یاد اینکه دوست داریم روی همین شن ها راه بریم یا دراز بکشیم و به آسمون نگاه کنیم. ولی ساحل های شگفت انگیزی روی این کره پهناور وجو دارن که دور از تصور ذهن ماست و با جاهایی که ما دیدیم زمین تا آسمون فرق می کنن. 
انتخاب ساحل های شگفت انگیز تو جهان مثل انتخاب بهترین ستاره ها تو کهکشونن. ولی ما تو این مجله سعی کردیم لیستی از جذاب ترین ساحل های دنیارو برای دوست داران دریا و آفتاب جمع آوری کنیم. 

 

آنسه د آرجنت

این ساحل زیبا تو جزیره لادیگو که یکی از کوچکترین جزیره های سیشیل واقع شده. ساحل آنسه د آرجنت یکی از بهترین ساحل ها برای عکاسی کردنه چون این مکان از تخته سنگ گرانیت بزرگ و ساحل های صورتی که پر از درخت های نارگیله ترکیب شده و باعث شده بهترین سوژه برای عکاسان ماهر باشه.

Beach

Beach

Beach

 

تولوم

تولوم تو شرق شبه جزیره توکان واقع شده. این ساحل زیبا یه زمانی به عنوان بندر مهم شهر مایا در نظر گرفته میشده. با این حال این ساحل گرمسیری، یکی از جاذبه های برتر توریستی مکزیکه که برای خودش واقعا بهشتیه. 

Beach

Beach

Beach

 

پناهگاه سفید

این ساحل فوق العاده زبیا تو جزیره عید پاک واقع شده که با 6 کیلومتر طول و داشتن شن و ماسه های بسیار ریز سفید رنگ، افراد زیادی رو جذب خودش کرده. در واقع شن و ماسه های این ساحل 98 درصد خالصه که تو ساخت لنز تلسکوپ هایل استفاده میشه. تو انتهای شمالی این ساحل، پناهگاه ساحلی زیبا که جزر و مد شنها رو تغییر میدن و تلفیقی از رنگ هارو ایجاد می کنن وجود داره. اینجااا بی نهایت زیباست.

Beach

Beach

Beach

 

خلیج مایا

مایا یه خلیج کم عمقه که توسط یه حلقه از تپه سنگ های آهکی شیب دار کو فی فی له احاطه شده. این خلیج زیبا و چشم نواز پر از موجودات دریایی فوق العاده است که همین موضوع باعث شده تا این دریا یه جای هیجان انگیز برای غواصان باشه. مایا بعد از سال 2000 با فیلم ساحل که تو همین جا تصویربرداری شد به شهرت جهانی رسید و امروزه همین موضوع باعث شد تا خیلی از گردشگرا فقط برای دیدن این ساحل بی نظیر به جزیره کو فی فی سفر کنن.

Beach

Beach

Beach

 

خلیج ترونک

خلیج ترونک، پارک ملی ساحلی تو جزایر ویرجین ایالت متحده آمریکاست که به عنوان یکی از زیباترین ساحل های جهان توسط انجمن جغرافیایی ملی در جذب مسافران سفر دریایی رتبه اول رو کسب کرده.

Beach

Beach

Beach

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
6
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x