x
x
اسپیلت البرز

دره ای عجیب و غریب به اسم دره ستاره ها !

یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - ایران گردی,گردشگری

 اطراف قشم دره فرسایشی زیبایی وجود داره که به خاطر شکل ظاهری عجیب و غریبش به دره ستاره ها معروفه.
بومیان منطقه عقیده دارن به دلیل سقوط یک ستاره از آسمون این دره با این شکل و ظاهر عجیب به وجود اومده و چون ستاره بر اثر ضربه خیلی محکم با زمین برخورد کرده، خاک از زمین بالا اومده و به هر شکلی که بوده خشک شده. ولی درواقع به دلیل تندبادها و باران های موسمی این دره ایجاد شده. این دره که بومیان بهش ستاره افتاره یا استاره هم میگن از زیباترین و شگفت انگیزترین جلوه های فرسایش تو جزیره پهناور قشم که باعث شده گردشگرای زیادی از هر نقطه ای به این منطقه سفر کنن و این زیباییهارو از نزدیک ببینن.
ویژگی ها و دیدنی های ستاره افتاره باعث شده تا این دره به عنوان بخشی از ژئو پارک جزیره قشم، جزء آثار طبیعی در سازمان یونسکو به ثبت برسه.
ژئو پارک جزیره قشم با آثار طبیعی و تاریخی فوق العاده زیبا، تنها ژئو پارک خاورمیانه است.

دره ستاره ها

بومی ها شب های این دره رو زمان رفت ارواح و اشباح می دانند. گردش هوا در دره و تولید صدا باعث شده برخی از ورود به دره در هنگامه شب خودداری کنن. وجود همین داستان های خیال انگیز و شکل و شمایل صخره های این منطقه از جزیره قشم باعث شده که از دره ستاره ها یا دره ستارگان به عنوان یکی از عجایب هفتگانه قشم نام برده شه و گردشگران جزیره در بازدید خود از جاذبه های گردشگری جزیره، بازدید این منطقه رو هم در برنامه های خودشون قرار بدن. تقریبا تمام تندیس های موجود تو این دره، خاکی و به نوعی یاد آور کلوت های کویر لوته. درست مانند کویر که می شه ستاره ها رو در دست جا داد اینجا هم به هنگام شب ستاره ها نزدیک تر به نظر می رسن. زیبایی دره ستاره ها در شب هاى مهتابى، موقعی که سكوت همه جا رو فرا گرفته و آسمان و ستاره ها در نزدیكى زمین احساس مى شن، چندبرابر میشه.

دره ستاره ها

دره ستاره ها

دره ستاره ها

دره ستاره ها

دره ستاره ها

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
15
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه