کویر مصر، جزیره ای پنهان میان شن ها !

یکشنبه 06 اردیبهشت 1394 - ایران گردی,گردشگری

وقتی اسم تعطیلات یا برنامه سفر میاد، معمولا آدم ها دوست دارن به مناطقی که سرسبزو جنگلیه سفر کنن. دوست دارن تو دامن طبیعت اتراق کنن و لذت ببرن. ولی بعضی وقتها آرامشی که میشه تو کویر پیدا کرد تو هیچ جای دیگه نیست. شبهای کویر، سکوت، لمس ستاره ها و اینکه تو یه نقطه ای از این سرزمین پهناور باشی و بدونی که هیچ کس دیگه ای اونجا نیست. واقعاً لذت بخشه.
کویر مصر که اسم قدیمیش مزرعه یوسف بوده یکی از همون مکان های آرامش بخشه که تو 45 کیلومتری شرق شهرستان جندق و 30 کیلومتری شمال شهرستان خور از توابع استان اصفهان واقع شده.
اگه به مصر سفر کردین و حس دژاوو بهتون دست داد به خاطر اینه که فیلم خیلی دور خیلی نزدیک هم اینجا فیلمبرداری شده.

کویر مصر

کویر و روستای مصر یه جای خیلی دور از شهرهای شلوغه که میان شن های روان واقع شده. این مکان پر از شگفتی، توسط رشته کوه هایی از طرف غرب و جنوب غرب و جنوب شرق محاصره شده و جزء کوه های فلات مرکزی ایران به حساب میاد. این کویر در گودال هایی طبیعی در کوهپایه های این کوه، تپه های ماسه ای خیلی زیبا و شگفت انگیزی تشکیل داده که این تپه ها که بهش رمل هم گفته میشه یکی از اهداف گردشگری برای علاقه مندا به جاذبه های مناطق کویریه. شبهای کویر هم فوق العاده لذت بخشه. برای دیدن ستاره ها می شه روی رمل ها نشست و بدون اینکه گذر زمان رو فهمید ساعتها به آسمان خیره شد و لذت برد. افسون آسمان کویر مصر تا پایان عمرتون، بارها و بارها شما رو به سمت خودش می کشه. تنها مهمان مردمان کویرنشین همین ستاره ها هستن. سکوتی که تو شبها حکفرما میشه و آسمان پر از ستاره باعث میشه که ذهن هر شخصی رو درگیر کنه.
از نقاط دیدنی این منطقه میشه به دریاچه نمک خور، چال سلکنون، نیزار مصر، تخت عباسی و تخت عروس اشاره کرد که باعث میشه هیجان سفرتون چند برابر بشه.

کویر-مصر

غروب کویر مصر

 خیزان های کویر مصر

تپه های شنی کویر مصر

غروب زیبا کویر مصر

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
14
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x