کال جنی، دره ای برای ارواح و جن ها !

پنجشنبه 27 فروردین 1394 - ایران گردی,گردشگری

با ما همراه باشین چون قراره اینبار سری بزنیم به دره ای مخوف و پر از رمز و راز که به کال جنی معروفه و به گفته اهالی، دره ای برای گذروندن وقت جن هاست.
کال جنی که بیشتر به اسم دره جن ها شناخته شده درست 11 شمال شهر طبس و اطراف روستای ازمیغان واقع شده و 35 کیلومتر با شهرستان طبس فاصله داره. دره ای زیبا و حیرت انگیز که بومیان قدیمی بهش دره جن ها میگن و این دره رو خوف انگیز و محل زندگی ارواح و جن ها میدونن. عجیب بودن اینجا باعث شده تا ماجراجویان از هر نقطه ای به طبس سفر کنن و این مکان خوف انگیز رو از نزدیک ببینن فقط باید بدونین که برای دستیابی به کف این دره، حتما باید آشنایی داشته باشین یا از بلد محلی کمک بگیرین چون این دره به خاطر دیوارهای بلند و پرشیبی که داره ممکنه خطرات زیادی داشته باشه.

کال جنی

تونل ها و خانه هایی بنام خانه گبرها در دل دیواره ها وجود داره که برای سکونت زرتشتیان زمان خود ساخته شده. این حفرها باعث شده جذابیت دره چند برابر بشه و حس کنجکاوی گردشگرا هم بیشتر.
ساخت این تونلها و حفرها احتمالا به زمان ساسانیان برمیگرده و مسیر دسترسی به این حفره ها هم خیلی سخت و دشواره. تو مسیر این حفره ها تونل هایی دیده می شه که احتمالا راه های ارتباطیشون با هم بوده.
از دو مسیر میشه وارد محل زندگی جن ها و ارواح شد یکی انتهای جاده خاکی که اول دره است و مسیر دیگه میانه های جاده خاکی که از طریق یه شکاف ایجاد شده. تو مسیر اولی که متصل به کوه هستش چشمه ی آبی روان وجود داره که باعث شده منطقه ای سرسبزو زیبا بوجود بیاد. دیدن رنگ سبز تو منطقه ای کویری هیجانتون رو چند برابر می کنه.
اگه امکان سفر به این منطقه رو دارین و جز ماجراجوهایی هستین که دنبال کنکاش و کشف رازن، حتما به این منطقه سفر کنین تا از نزدیک ببینین و تو مسیرهای هیجان انگیزش قدم بردارین.

کال جنی طبس

کال جنی در طبس

کال جنی طبس 1

کال جنی طبس 2

کال جنی طبس 3

کال جنی طبس 4

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
39
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه