کشتی زیبا و دیدنیه یونانی، کمرش شکست !

چهارشنبه 26 فروردین 1394 - ایران گردی,گردشگری

 تو غرب جزیره ی زیبای کیش یه کشتی بزرگ جا خوش کرده که به اسم کشتی یونانی معروفه و شهرت داره. وجود همین کشتی باعث شده تا مسافرای زیادی برای دیدنش به کیش سفر کنن و از نزدیک شاهد زیباییش باشن. 
به گفته ی بومیان جزیره، یکی از روزهای گرم تابستون 1345 تو روستای باغو، سازه ی عظیم الجثه ای رو دیدن که به گل نشسته و هیچ حرکتی نمی کنه. هنوز بعد از گذشت این سال ها دلیل به گل نشسته شدن این کشتی مشخص نیست اما بعضی ها میگن به خاطر مه آلود بودن هوا و نبودن فانوس دریایی تو ساحل های جزیره کیش، این اتفاق افتاده.
این کشتی تو سال 1322 شمسی توسط شرکت ویلیام هامیلتون تو بندر گلاسکو در اسکاتلند ساخته شد و تو روز 4 مرداد 1345، وقتی که داشت از بندر امام خمینی به سمت یونان برمی گشت به گل نشست. اورینوکو یدک کش هلندی، برای بیرون کشیدنش خیلی تلاش کرد ولی متاسفانه به نتیجه ای نرسید.
تلاش های ناموفق زیادی برای بیرون کشیدنش انجام شد ولی آخر سرنشین ها مجبور به ترکش شدن و این سازه عظیم رو در گل ها تنها گذاشتن.
اطلاعات بدست اومده از شركت بيمه لويدز لندن نشون میده كه اين كشتی در زمان به گل نشستن متعلق به كشور يونان و بنام كولااف بوده و در ابتدا "شيپور امپراتور" سپس "ناتوراليست" و در سال های بين ۱۳۳۸ تا يكسال قبل از توقف، در مالكيت خطوط كشتيرانی ايران با نام‌ های "سيروس فارس"‌ و "همدان" در تردد بوده.

Greek Ship

کشتی یونانی از نظر تاریخی قدمت زیادی نداره و گذشت زمان این کشتی رو دچار فرسودگی کرده. قسمت تحتانی کشتی چون تو آبه، بر اثر برخورد با امواج دریا پوسیده شده و هر لحظه ممکنه که بریزه.
متاسفانه کشتی یونانی که یکی از قشنگ ترین دیدنی های کیشه، داره نابود میشه و از بین میره و اگه وضعیتش به همین صورت ادامه پیدا کنه فقط تا چند ماه دووم میاره و ساحل کیش باید برای همیشه با این زیبایی خداحافظی کنه.
به تماشا نشستن خورشید وقتی که خیلی آروم پشت کشتی یونانی تو آب های نیلگون خلیج فارس غروب می کنه، خاطره ای فراموش نشدنی و جاودانه است. درخشش نور خورشید با طيف رنگ های زرد و قرمز و نارنجی، تابلویی فوق العاده زیبا و خیال انگیز پشت این کشتی بوجود میاره که نظیرش رو هیچ جای دیگه ای نمی شه پیدا کرد.

Greek Ship

Greek Ship

Greek Ship

Greek Ship

Greek Ship

Greek Ship

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
16
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه