تطاوین، شهری عجیب برای جنگ ستاره ها !

دوشنبه 24 فروردین 1394 - جهان گردی,گردشگری

مطمئنم طرفدارای فیلم جنگ ستاره ها دوست دارن بدونن که این فیلم کجا ساخته و به تصویر کشیده شده؟!!!
کافیه با همگردی همراه شین تا با هم سری بزنیم به شهر زیبا با معماری های عجیب و غریب تطاوین که همیشه سوژه عکاس ها و فیلم سازها بوده.
تطاوین یکی از دیدنی ترین شهرهای تونسِ که با معماری های عجیب و ساختار متفاوتش، نظر خیلی هارو به سمت خودش جلب کرده. عجیب بودن این شهر و نوع ساختار معماریش، باعث شده تا فیلم سازهای زیادی تطاوین رو به عنوان لوکیشن اصلی فیلمشون انتخاب کنن. به خاطر همین خاص و منحصر به فرد بودن هم فیلم پر طرفدار و معروف "جنگ ستاره ها" تو این شهر ساخته شده.

Tataouine

درسته که شهر بیابونی و عجیبه تطاوین از نظر وسعت کوچیکه اما پر از جاذبه است.
کافیه بهش سفر کنین تا بتونین قدم زدن تو یه دنیای دیگه رو تجربه کنین و برای همیشه خاطراتش رو تو ذهنتون داشته باشین.
این شهر تو تونس (کشوری شمالی در آفریقا) قرار گرفته و با خونه های خشت و گلی و آسمان وسیع و آبیش و ستاره هایی که شبها روی زمین پهن میشن، بیشتر به یک منظره رویایی شباهت داره تا واقعیت. در واقع شهر کوچیکی که تو 20 کیلومتری تطاوین قرار گرفته و به اسم انبار شهرت داره، بیشتر از خود تطاوین گردشگران رو جذب می کنه. چون این شهر هم تو قرن 15 میلادی ساخته شده و خونه هاش که بیشتر شبیه خونه-غار هستن زیبایی خاص و منحصر به فردی دارن. ساکنان انبار قومی به نام بربرها هستن که خود ساکنان هم به تنهایی مناسب برای ماجراجویی هستن.
این شهر زیبا کنار معماری چشم نوازی که داره، باعث شده تا 7درصد از درآمد سالانه تونس به گردشگری اختصاص داشته باشه و از هر 5 تونسی، یک نفر در حرفه توریسم و گردشگری مشغول باشه. تو این کشور نمونه های زیبایی از معماری اسلامی هم به چشم می خوره که کنار بقیه جاذبه ها، تونس رو به یک کشور اسرار آمیز، تاریخی و جذاب تبدیل کرده.

Tataouine 1

Tataouine 2

Tataouine 3

Tataouine 4

Tataouine 5

Tataouine 6

Tataouine 7

Tataouine 8

Tataouine 9

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
4
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x