باشکوه ترین و زیباترین کلیسای جهان در ایتالیا !

دوشنبه 17 فروردین 1394 - جهان گردی,اماکن دیدنی,گردشگری

یک ساختمون که حتما نباید خشک، مرده و ایستاده به نظر برسه !!!!
تو این کره خاکی هم هر چیزی در هر زمینه ای ممکنه. غیر از اینه ؟
این قسمت از مجله همگردی با بنایی آشنا می شین که مرده نیست و رشد می کنه. بنایی جالب و خاص در ایتالیا که باشکوه ترین و زیباترین کلیسای جهان لقب داره و به اسم کلیسای درختی یا کتدراله وِجیتاله معروفه و از نهال ممرز تشکیل شده.

کلیسای درختی

کلیسای درختی

این سازه جاندار توسط جولیانو مائوری که طراح مطرح ایتالیایی هستش ساخته شده و میشه گفت بی شک تحت تاثیر گذارترین اثر معماری طبیعی بر روی کره زمینه که با نهال زیبایی ممرز ساخته شده.
کتدراله وِجیتالهبر روی دامنه کوه آرِنا در حومه بِرگامو در شمال ایتالیا قرار گرفته و ساختارش مانند قفسی از تیرک های چوبیه که طوری قرار گرفتن تا ستون های داخلی یک باسیلیکا رو بسازن.
داخل این قفس، هشتاد نهال ممرز کاشته شده که به گفته این هنرمند معمار، در مدت 15 سال سازه های حمایت کننده این نهال ها کم کم پوسیده و از بین رفته و ممرزها رشد کرده و یک کلیسای جامع کاملا طبیعی به وجود میاد. این کلیسای جامع درختی، شامل 42 ستونه که یک باسیلیکا رو با 5 راهرو تشکیل میده. تو این پروژه، از 1800 تنه درخت کاج و 600 شاخه درخت شاه بلوط استفاده شده که به هم توسط 6000 متر شاخه فندق، به روش های سنتی و محلی بسته شدن که با رشد درختان ممرز، سقفی طبیعی رو تشکیل خواهند داد.
علاقه مائوری به طبیعت باعث شد تا در سال 2001 پلان های پروژه ای رو رسم کنه که هنر رو کاملا متفاوت و به صورت زنده نشون بده و مردم برگامو رو حیرت زده کنه. طراح ایتالیایی فقط با استفاده از شاخه های درخت، کلیسایی رو ساخت که حالا تبدیل به سازه ارگانیک و منحصر به فردی شدن. ولی متاسفانه مائوری در سال 2009 درگذشت و نتونست این پروژه زیبا و جاندار رو تکمیل کنه ولی به یاد اثر زیباش، در سال 2010 ساخت پروژه اش از سر گرفته شد و حالا این کلیسا، بنای یادبود زنده ای برای قدردانی از کار مائوری به شمار می ره.
اگر می خواهید به نقاط دیگر دنیا سفر کنید و از جاذبه های جهانگردی دیدن نمایید از تور مسافرتی همگردی مانند تور استانبول،تور دبی و...استفاده نمایید

Cattedrale Vegetable

کلیسای درختی ایتالیا

ایتالیا

کشور ایتالیا

کلیسای درختی کشور ایتالیا

Cattedrale Vegetable 1

Cattedrale Vegetable 2

کلیسای درختی 1

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
6
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه