5 قبرستان عجیبی که قبل از مرگ باید دید!

دوشنبه 06 اردیبهشت 1395 - جهان گردی,گردشگری

بیشتر ماها وقتی اسم قبرستان میاد یاد قبرها و کسائیکه برای سر زدن به قبور اقوام یا دوستانشون میرن میوفتیم، اما خوبه که بدونین تو دنیا قبرستان های عجیبی وجود دارن که سالانه میزبان هزاران گردشگرن. قبرستان هایی که هر ساله پر از گردشگر و توریست هایی ان که مشغول پیاده روی و عکاسی هستن. تو این قسمت از مجله همگردی قراره شمارو با 5 تا از قبرستان های مشهور و پر توریست و همین طور عجیب جهان آشنا کنیم.  قبرستان هایی خاص و منحصر به فرد که برای ماجراجویی بهترین مقصد به حساب میان پس با ما همراه باشین تا سفری مجازی داشته باشیم به تک تک این قبرستان ها.

قبرستان وادی السلام
 
یکی از این گورستان های معروف و عجیب جهان  وادی السلامِ که تو نجف عراق واقع شده و از بزرگترین و شگفت‌ انگیزترین قبرستان‌ های جهان هم به حساب میاد. این گورستان که در دوران اشغال عراق توسط آمریکایی‌ ها صدمه های زیادی دیده، درست قسمت شمالی حرم امام علی (ع) در شهر مقدس نجف واقع شده که علاوه بر قبور حضرت هود (ع) و حضرت صالح (ع)، از نامداران و شخصیت‌های دینی مسلمان و شخصیت‌ های غیر دینی نیز داخلش دفن شدن.
قبرستان وادی السلام
قبرستان وادی السلام
 
 
قبرستان ورین
 
گورستان ورین در شهر گوآتمالاسیتی، پایتخت کشور گواتمالا واقع شده و جالبه که داخلش، قبر دائمی برای مردگان وجود نداره و قبرها به خانواده مردگان اجاره داده می شه. بیشتر مواقع خانواده مردگان بعد از چند وقت از پرداخت اجاره بها در قبرستان ورین خودداری می کنن که به همین دلیل کارگران اجساد رو از قبرها خارج کرده و بقایای مردگان این گورستان عجیب توسط کرکسها خورده می شه. نکته جالب ورین اینه که قبرها درون دیوار کنده میشن نه روی زمین.
قبرستان ورین
 
 
قبرستان راکویل یونیون
 
راکویل یونیون با سه قرن قدمت در شهر راکویل ایالت مریلند آمریکا واقع شده و سالهای اخیر پس از اکران فیلم گتسبی بزرگ با بازی لئوناردو دی کاپریو که اقتباس از رمانی به همین نام نوشته اسکات فیتز جرالد، از مدفونان در قبرستان راکویل یونیونِ، گردشگرانش رشد چشمگیری داشتن و این اتفاق در حالیه که روی سنگ قبر فیتز جرالد نیز جمله پایانی گتسبی بزرگ نقش بسته. 
قبرستان راکویل یونیون
قبرستان راکویل یونیون
 
 
قبرستان باشگاه فوتبال شالکه 04
 
این قبرستان عجیب و خاص در سال 2012 در شهر گلزنکیرشن در ایالت نوردراین-وستفالن آلمان نزدیک استادیوم فوتبال فلتینس آرنا توسط مسئولان باشگاه فوتبال شالکه 04 افتتاح شد. گورستان که به شکل یک زمین فوتباله، گنجایش 1904 قبر رو داشته و ویژه طرفداران دو آتیشه باشگاه فوتبال شالکه 04  که سال 1904 تاسیس شد و تا الان هفت بار قهرمان بوندس لیگا و یکبار قهرمان جام یوفا رو بدست آورده. قیمت اولیه برای خریداری هر قطعه قبر برای مدت ۲۵ سال، ۵ هزار و ۴۰۶ یورو تعیین شده.
قبرستان باشگاه فوتبال شالکه
قبرستان باشگاه فوتبال شالکه
 
 
قبرستان پر-لاشز
 
قبرستان "پر-لاشز" در شهر زیبای پاریس، پایتخت فرانسه و مقصد نخست گردشگری جهان واقع شده و مشاهیر فراوانی از جمله اسکار وایلد داستان‌ نویس و نمایش نامه نویس ایرلندی، فردریک شوپن پیانیست و آهنگساز لهستانی، مولیر نمایش نامه نویس فرانسوی، آنتونیو روسینی موسیقی دان ایتالیایی، انوره دو بالزاک نویسنده فرانسوی و آمادئو مودیلیانی نقاش و مجسمه ساز ایتالیایی و همین طور صادق هدایت در آن دفن شدن. این قبرستان زیبا با دارا بودن مجسمه ها و بناهای زیبا و دیدنی مکانی بسیار جالب و پارک ماننده.
قبرستان پر-لاشز
قبرستان پر-لاشز
قبرستان پر-لاشز
 

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
19
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه