بزرگترین موزه زیر آب دنیا !

سه شنبه 26 اسفند 1393 - جهان گردی,گردشگری

دنیا پر از دیدنی هاست که هر کدومشون تو قسمتی از این کره خاکی جا خوش کردن.
جاهایی که ممکنه حتی دسترسی هم نداشته باشیم و به سختی بتونیم لمسشون کنیم ولی حداقل دوست داریم در موردشون اطلاعات داشته باشیم. مثل دیدن بزرگترین موزه زیر آب دنیا ...
این موزه که Embodies Hope ( مظهر امید ) نام داره بزرگترین موزه جهان در زیر آبه که در عمق 8 متری آب های کانکون مکزیک مخفی شده. مکزیکی ها به هدف حمایت از گیاهان مرجانی نادر این مظهر امید رو افتتاح کردن. چون این گیاه ها به دلیل دیدارهای مکرر گردشگران از منطقه آسیب زیادی دیدن و قرار دادن مجسمه ها در محیط زیست دریایی امکان تولید مثل و تکثیر گیاهان مرجانی رو بر روی مجسمه ها فراهم می کنه.
اینجا درست زیر آب 510 مجسمه مختلف در فضای بزرگی در زیر آب قرار گرفتن که مانند زندگی های منجمد شده ای بین خز ها و گیاهان دریایی هستن.
پس با ما همراه باشین و از عکس های مربوط به این موزه ی جالب و دیدنی در زیر آب دیدن کنین.

ایده ی ساخت این مجسمه ها اولین بار در سال 2008 توسط دو مجسمه ساز به نام های جیمی و جیسون مطرح شد. این مجسمه سازان طرح را برای حفاظت از صخره های مرجانی کف اقیانوس ترتیب داده بودند. پس از موافقت با این طرح بیش از 500 مجسمه ی ساخته شده به فضای زیر آب منتقل شدند و طبیعتی فوق العاده را به وجود آوردند. امروزه بازدید از این موزه ی آبی در قالب تور یک روزه صورت می گیرد و شاهد استقبال بی نظیر گردشگران تور مسافرتی از این جاذبه ی توریستی هستیم.

طرح این مجسمه ها از زندگی روزمره ی مردم عادی کپی برداری شده در حال حاضر این مجسمه ها توانسته اند اکوسیستمی فوق العاده را برای انواع آبزیان در زیر دریا فراهم کنند. از جهت دیگر مرجان ها از ساختار خاص مجسمه ها استفاده کرده و بر روی مجسمه ها تکثیر می شوند.

توریست ها برای بازدید از این منطقه تور مسافرتی زیر اب خود را با غواصی آغاز می کنند و در زیر آب با شهری فوق العاده و شگفت انگیز مواجه می شوند. اگر به غواصی و شنا علاقه ای ندارید می توانید به وسیله ی قایق های کف شیشه ای تور یک روزه ی خود را تکمیل کنید و از مناظر زیر آب لذت ببرید.

بزرگترین موزه زیر آب دنیا

بزرگترین موزه زیر آب دنیا

بزرگترین موزه زیر آب دنیا

بزرگترین موزه زیر آب دنیا

بزرگترین موزه زیر آب دنیا

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
7
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه
x