نکاتی درمورد سفر

یکشنبه 02 خرداد 1395 - دانستنی ها,مقالات آموزشی
نکاتی درمورد سفر

قبل از سفر، جمع کردن وسایل مورد نیاز و بستن چمدون، یکی از سخت‌ترین کارهاست. شاید بارها براتون پیش اومده که بعد از کلی بررسی بازم چیزی رو فراموش کردین که خیلی مهم بوده، برای جلوگیری از این اتفاق بهترین راه، آماده کردن لیستی از لوازم ضروری و مورد نیازه، لوازمی که نه تنها واقعا برای سفرضروری هستن، بلکه باعث سنگین شدن چمدانتون هم نشه. مهم‌ترین اصل برای این‌که بدونیم چه چیزهایی در چمدونمون جا دارن، اینه که نسبت به جایی که میریم و مدلی که سفر می‌کنیم، آگاهی داشته باشیم، به طور مثال برای یه سفر تفریحی بردن لباس رسمی لازم نیست، یا اینکه اگه قراره در هتل اقامت داشته باشین، واقعاً نیازی نیست سشوار خودتون رو ببرید.


برای این که سفری سبک داشته باشین، نحوه چیدمان وسایل در چمدان خیلی مهمه، که بهترین راه لوله کردن لباس‌هاست به این صورت که  شلوارهای جین رو از وسط در راستای طول تا کنید، طوری که دو پاچه‌ی شلوار روی هم قرار بگیرن، بعد از کمر شلوار شروع به لوله‌کردن کنید تا پایین. برای تی‌شرت‌ و پیراهن‌ها، اونا رو روی یه سطح صاف، به‌رو، پهن کنید، طوری که پشت لباس به سمت شما باشه. آستین‌ها را به عقب، به سمت خودتون تا بزنید تا مستطیل شکل شه، بعد مستطیل را از طول یه تا بزنید و لوله‌ کنید. حالا که تمام لباس‌ها مرتب و تاشده آماده‌ی چیدن در چمدان هستن، باید طوری اونا رو کنارهم در چمدان بگذارید که مثل تکه‌های پازل به‌هم بچسبند و فضای خالی برای تکان خوردن نداشته باشن. برای پر کردن فضاهای خالی هم می‌تونین از کفش یا جوراب استفاده کنین.


بعد از شناسایی لوازم مورد نیاز، بهتره که لوازم خیلی ضروری مثل گذرنامه، بلیط‌، پول، کارت اعتباری و ... رو در کیف دستی جدا که بهترین دسترسی رو بهش داشته باشین، قرار بدین. در نهایت سعی کنید در هنگام سفر لباسی راحت بپوشید که خستگی سفر رو کمتر کنه.

شما هم میتوانید نویسنده مجله همگردی باشید

همرسانی کنید:

پست های مرتبط

تعداد نظرات کاربران
2
مرتب سازی بر اساس:
گروهها
پربازدیدترین های ماه